Штучна рогівка

Не технологія, а диво: учені за добу відновили зір у незрячого чоловіка

engadget.com

Пацієнт у 78 років знову почав бачити

В Ізраїлі спеціалісти CorNeat та хірурги з Медичного центру імені Іцхака Рабіна відновили зір 78-річному пацієнту, в якого діагностували сліпоту. Про це пише Engadget

За даними видання, зір пацієнта змогли відновити з використанням імпланту KPro – синтетичної рогівки, що не потребує донорської тканини. 

Відомо, що прооперований пацієнт зумів бачити вже на наступний день після операції та швидко пройшов базові тести на огляді в офтальмолога. 

"Імплантат CorNeatKPro розроблений спеціально для заміни деформованої, подряпаної або помутнілої рогівки. При цьому операція не вимагає трансплантації рідкісних донорських тканин. Раніше ці тканини були головною перешкодою перед аналогічними операціями – пацієнтам доводилося шукати донорів, а потім ще не кожна тканина приживалася в тілі нової людини. Corneat вдалося розв'язати ці проблеми і зробити операцію з пересадки рогівки помітно дешевшою", – йдеться в статті.

Зазначається, що штучна рогівка виготовлена з синтетичного матеріалу, що імітує мікроструктуру позаклітинного матриксу. Колагенова сітка забезпечує структурну та біохімічну підтримку клітинам, а під час імплантації стимулює клітинну проліферацію, що забезпечує швидке інтегрування тканин. 

Раніше дівчина створила найменшу ялинку у світі за допомогою технологій. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ