Прикордонник
Прикордонник dpsu.gov.ua

Затримання бойовиків "Вагнера": Україна і Білорусь домовились про спільне посилення кордонів

  Читайте по-русски
  Заходи заплановані з метою протидії дестабілізації обстановки в обох країнах, зазначило МЗС Білорусі

  Українська і білоруська сторони домовилися про посилення прикордонного режиму з метою недопущення дестабілізації обстановки в обох країнах після затримання бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер" під Мінськом. Про це повідомляє МЗС Білорусі за результатами зустрічі представників відомства з виконувачем обов'язків керівника посольства України в Білорусі Петром Врублевським.

  "З урахуванням підтверджених відомостей про участь низки затриманих у бойових діях на території Донецької та Луганської областей України, українського походження і наявності українського громадянства у деяких із них, у Петра Врублевського запрошена релевантна інформація, що може бути використана для всебічного аналізу та оцінки причин їх присутності в Білорусі", – поінформували у пресслужбі МЗС Білорусі.

  "Беручи до уваги зазначений факт, що насторожує, а також проведення наразі в Білорусі виборчої кампанії, з українською стороною досягнута домовленість щодо активізації взаємодії між прикордонними відомствами і посилення прикордонного режиму з метою протидії дестабілізації обстановки в обох країнах", – підкреслили в МЗС.

  Також у МЗС Білорусі запрошено посла РФ у країні Дмитра Мезенцева.

  "До російської сторони доведена предметна інформація про затриману правоохоронними органами напередодні на території Білорусі групу російських громадян, які належать до так званої приватної військової компанії Вагнера", – йдеться в повідомленні зовнішньополітичного відомства Білорусі.

  У МЗС країни також додали, що "у посла Росії зроблено запит ґрунтовних роз'яснень щодо цілей та інших аспектів прибуття і перебування в нашій країні зазначеної організованої групи осіб, більшість членів якої мають доведений досвід участі в збройних конфліктах".

  Нагадаємо, 29 липня в Білорусі повідомили про затримання понад 33 іноземних громадян. Згодом стало відомо, що всі вони є бойовиками "Вагнера", які прибули з Росії "для дестабілізації ситуації під час виборчої кампанії". Група оселилася в санаторії під Мінськом. Імена більшості з 33 затриманих у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнер" є в українській базі "Миротворець" – як учасників війни на Донбасі.

  Попередній матеріал
  В Одесі сталася ДТП за участі поліцейських – троє людей ушпиталили
  Наступний матеріал
  Археологи розгадали одну з найбільших загадок Стоунхенджу
  Loading...

  Українське МЗС прокоментувало затримання російських бойовиків у Білорусі

  Затримання "вагнерівців" у Білорусі – Кривонос прокоментував можливість екстрадиції бойовиків так званої "ДНР"

  Затримання "вагнерівців" у Білорусі: Лукашенко доручив викликати послів України та РФ

  Затримання росіян-бойовиків ПВК "Вагнер" під Мінськом: як проходила спецоперація та реакція Клімкіна

  Більшість із затриманих у Білорусі "вагнерівців" воювали за "ДНР" – ексміністр пояснив, що може зробити Київ

  Білоруські ЗМІ пишуть, що Кремль направив у Мінськ близько 200 бойовиків ПВК "Вагнера"