5.ua

Зарплати в ГМК України майже досягли рівня доходів заробітчан – експерти

  Згідно з різними даними, на заробітки за кордон в останні роки з України виїхало від трьох до шести мільйонів осіб

  За обіцянками роботодавців щедро платити часто ховається шахрайство – в Польщі часто не виплачують останні зарплати, а умови життя заробітчан залишає бажати кращого, в Росії під виглядом заробітків можна потрапити за ґрати за звинуваченням у поширенні наркотиків, у країнах Скандинавії високий ризик бути депортованим без будь-яких виплат. Про це йдеться в матеріалі на 112.ua.

  При цьому, зазначають експерти, гроші, на які заробітчани їдуть за кордон, можна заробити і в Україні. Зокрема, високі зарплати в гірничо-металургійному комплексі України.

  Нещодавно журнал "Вісник. Рейтинг", який публікується за підтримки Державної фіскальної служби, опублікував дані по зайнятості в сфері ГМК. Так, гірничо-металургійна група "Метінвест" забезпечує роботою 64 786 людей, що складає 34% всіх співробітників галузі. Друге місце за кількістю співробітників серед металургійних компаній займає "АрселорМіттал Кривий Ріг". У трійку найбільших роботодавців галузі також увійшов Дніпровський металургійний комбінат.

  Як зазначило видання, в галузі досить високі – за мірками України – зарплати. Так, середня зарплата співробітника "Метінвесту" перевищує середню по країні на 59% і становить 14 535 грн (при цьому в Запорізькій області вище на 83%, ніж в середньому по країні, – 16 285 грн). З огляду на значно меншу собівартість життя в Україні, ці суми подібні до тих, що гастарбайтери заробляють за кордоном.
  Експерти наголошують на важливості ГМК для економіки України.

  "Історично склалося так, що металургія – одна з найважливіших галузей для української економіки, а також один з основних драйверів формування валютної виручки", – відзначає директор Інституту економічної безпеки Олександр Рябченко.

  За словами голови Федерації металургів України Сергія Біленького, на сьогодні ГМК – це близько 30% промислового виробництва країни, а також не менше 30% валютної виручки.

  "В галузі, без урахування суміжних галузей, працює близько 250 тис. людей. Раніше було більше (до втрати непідконтрольних територій) – не менше 350 тис. осіб. Зараз ми виробляємо в два рази менше сталі, ніж у 2006 році. Було 42 млн тонн сталі в рік, зараз – 21 млн тонн. Якщо враховувати число людей, які зайняті в суміжних галузях, то це не менше одного мільйону українців", – говорить Біленький.

  Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко додає, що ГМК – це і традиційно основна експортна галузь.

  "Зараз на частку галузі припадає не менше 25-27% в обсязі валютної виручки. Ще одна стаття, за рахунок якої формується валютна виручка в останні роки, – це аграрна галузь. Ця галузь і металургія на сьогодні є основними, які забезпечують надходження валюти в країні", – говорить Охріменко.

  Експерт зазначає, що в нинішньому році на тлі загального зменшення обсягу експорту з України зростає експорт металу.

  "Якщо брати окремо по позиціях, то в нинішньому році металурги змогли наростити виробництво сталі (3%), чавуну (10%), прокату (10%). Це хороші показники. У сфері металургії зайнята велика частина населення, до того ж вона сконцентрована в окремих областях, де альтернативи у вигляді інших виробництв особливо немає", – говорить Охріменко.

  За його словами, в найближчій перспективі не видно інших промислових галузей, які можуть скласти конкуренцію ГМК в плані заводу валютної виручки в Україну.

  "У далекій перспективі альтернативну виручку Україні можуть приносити транспортні коридори. Але це в перспективі. У найближчі 5-10 років металургія залишиться флагманом однозначно", – упевнений економіст.

  Попередній матеріал
  Правозахисник зауважив на створенні протестних настроїв у Маріуполі перед виборчим сезоном
  Наступний матеріал
  Неймовірне тепло: синоптики розповіли, якою погодою скінчиться жовтень
  Теги: