Маріуполь табличка
Маріуполь табличка http://racurs.ua

Правозахисник зауважив на створенні протестних настроїв у Маріуполі перед виборчим сезоном

  Експерт наголошує, що "треба все-таки навчитися відрізняти популізм від реалізму"

  Створення протестних настроїв в прифронтовому Маріуполі по темі екології може бути штучним і використовуватися політиками для боротьби за владу.

  Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів правозахисник Василь Сметана.

  За словами експерта, в прифронтовому місті почалися акції протестів у зв'язку з екологічною обстановкою якраз під час старту передвиборної кампанії.

  "Перше, що кидається в очі, це все-таки час, в який відбувається це загострення. Скажімо так, це загострення відбувається в переддень виборів, виборчого року. У нас попереду вибори президента і вибори до парламенту, і, можливо, якась політична сила намагається заробити собі політичні бали. Все-таки треба звернути увагу на те, хто це організовує і чим вони керуються, і на реальну ситуацію в Маріуполі", – сказав він.

  При цьому, за словами Сметани, екологічна проблематика в промисловому місті не нова. Підприємства визнають проблему, але чомусь акції людей, які називають себе активістами, стартували в передвиборний сезон.

  "Ось я знаю, тільки на екологічну модернізацію (металургійних підприємств в Маріуполі – 5.UA) Витратили майже три мільярди гривень. І ситуація поступово поліпшується. Підприємства, наприклад, кажуть: ми купили таке-то обладнання італійське, ми витратили понад 200 мільйонів доларів . Ситуація регулярно в місті покращується. Вона не створювалася, вона як би збереглася і складною є з радянського часу. І на цьому тлі поліпшення екологічної ситуації ми бачимо сплеск як би протестних настроїв", – упевнений експерт.

  За словами Сметани, в передвиборному періоді політики використовуватимуть різні теми для боротьби за владу, і завдання виборців – відрізнити реальність від вигадки.

  "Я впевнений, що будуть експлуатувати найрізноманітніші теми. Звичайно ж, чим ближче до президентських виборів, тим більше. А до парламентських ще більше. Тому треба готуватися і треба все-таки навчитися відрізняти популізм від реалізму ... Маріуполь – прифронтовій місто, невідомо хто і як це буде ще використовувати", – вважає правозахисник.

  Попередній матеріал
  У ГУР розповіли, хто поповнює лави терористів в ОРДЛО та звідки вони прибувають
  Наступний матеріал
  Зарплати в ГМК України майже досягли рівня доходів заробітчан – експерти
  Теги: