Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча UAprom

Законопроєкт 1210: Україну очікують найвищі податки на видобуток залізної руди з-поміж країн-конкурентів – фахівець

  Читайте по-русски
  З падінням конкурентоспроможності Україна стане менш привабливою для інвесторів у галузі, зазначив Власов

  Різке підвищення плати за ренту за законопроєктом 1210 знизить конкурентоспроможність України у світі. Таку думку висловив партнер, керівник практики податкових та юридичних послуг PwC Україна В'ячеслав Власов, пише РБК–Україна.

  "За нашою оцінкою, при високих цінах на руду і прийнятті законопроєкту 1210, загальне податкове навантаження на компанії, що видобувають залізну руду в Україні, буде вищим, ніж у 5 з 9 обраних країн (ПАР, Китай, Канада, Казахстан і Росія), а податкове навантаження за рахунок рентної плати стане найвищим серед країн-конкурентів", – написав Власов.

  Він зазначив: "Звичайно, компанії як мінімум у цих же 5 країнах будуть більш конкурентоспроможними, ніж українські видобувні підприємства, за рахунок тільки одного податкового навантаження. І це ми не враховували інші важливі фактори – наприклад, якість руди (в Україні вона є в середньому досить низька) і близькість до ринків збуту (перший ринок у світі – Китай, до якого з України далеко). При такому зниженні конкурентоспроможності України наша країна стане менш привабливою для інвесторів у галузі".

  "Крім того, все більш наполегливими стають розмови про майбутню економічну кризу, яка почнеться вже за рік-два. Рейтингові агентства очікують падіння цін на залізну руду в майбутньому (наприклад, експерти Fitch говорили про падіння з поточних 94 дол. за тонну до 57 дол. за тонну до 2023 року). Це важливо, адже при падінні цін на руду для українських компаній податкове навантаження з певного моменту, навпаки, починає зростати (через особливий механізм "більше з" при розрахунку бази оподаткування)", – додав Власов.

  Попередній матеріал
  Рослини відчувають, коли їх їдять – результати досліджень
  Наступний матеріал
  Чвари у "Слузі народу": Дубінському запропонували продати свій автопарк і допомогти бюджету
  Теги: