Бурштин
Бурштин Фото НАБУ

Забута екологічна катастрофа: зникає ліс, забруднюються річки і втрачається родючий грунт – еколог про причини

  Читайте по-русски
  За словами екологів, держава забула вирішити екологічну проблему видобутку бурштину

  В Україні продовжують незаконно видобувати бурштин. При цьому територія близько 6 тис. га зазнає незворотніх мікрокліматичних змін у розграбованих регіонах – зникають ліси і болота, забруднюються річки і втрачається родючий шар грунту. Дерева, навіть якщо лісники їх садять, не ростуть або засихають. Причина в тому, що кислотність грунту змінюється, адже бурштин при контакті з водою виділяє кислоту, повідомив еколог Петро Тєстов в матеріалі "Україна безпорадна проти "бурштинової мафії" на сайті телеканалу 24.

  За словами екологів, держава забула вирішити екологічну проблему видобутку бурштину.

  А політологи називають таку ситуацію закономірною.

  "Будь-які екологічні проблеми – це криза державних інститутів. З цієї точки зору в рішенні екопроблем нічого не змінилося. Бурштин як добували нелегально, так і продовжують це робити. Просто ця тема трохи затихла", – говорить в матеріалі політолог Тарас Загородній.

  Держава реагує тоді, коли є певні виклики. Це стосується і пожеж, і вирубки лісів тощо. Якщо це триває, то, звичайно, комусь потрібно. Йдеться про корумпованість органів, які не фінансуються таким належним чином, щоб реагувати на проблеми. Відкривається простір для тіньових ділків. Пожежі в лісі – хороший спосіб приховати незаконну вирубку, зазначає Завгородній.

  Крім банального замовчування, політики часто відверто піаряться або маніпулюють на темі охорони довкілля. Особливо перед виборами, коли треба за всяку ціну "наростити" рейтинг. Як наслідок, проблеми екології не тільки не вирішуються, а й переходять в небезпечну площину порожньої балаканини, пишуть автори матеріалу.

  Попередній матеріал
  На українських підприємствах підсилиться конкуренція за робочі місця – експерти
  Наступний матеріал
  Блогер зіграв мелодію із "Гаррі Поттера" на пральній машині
  Теги:
  Loading...