ЄС схвалить рішення про "безвіз" для українців не раніше вересня – ЗМІ

  Низка європейських урядів прагнуть відкласти рішення по Грузії, Україні та Косово, поки не буде розглянута заявка Туреччини на безвізовий режим

  Європейський Союз зможе ухвалити рішення про безвізовий режим для Грузії, України і Косово не раніше вересня, повідомляє "Новое время" з посиланням на The Wall Street Journal.

  Зазначається, що в середу, 8 червня, посли 28 країн-членів так і не змогли схвалити рішення про безвізовий режим для громадян Грузії, зокрема, через позицію Німеччини, яка вважає за необхідне вжити додаткових заходів щодо викорінення організованої злочинності у країні.

  Як стало відомо, низка європейських урядів хотіли б тепер відкласти рішення по Грузії, Україні та Косово, поки не буде розглянута заявка Туреччини на безвізовий режим.

  Як пише видання, що стосується України, то Єврокомісія ще у квітні передала пропозиції Європарламенту і Раді ЄС про скасування віз для українців.

  Водночас у четвер, 9 червня, посол України в ЄС Микола Точицький висловив сподівання, що Європарламент ухвалить безвізовий режим не пізніше початку осені. Раніше передбачалося, що рішення по трьом країнам будуть прийняті до літа.

  Нагадаємо, Грузія чекає введення безвізового режиму з грудня 2015 року.

  Як повідомляв 5.ua, 9 червня Порошенко узгодив із президентом Європарламенту позиції перед консультаціями щодо безвізового режиму. Мартін Шульц підтвердив, що Україна належним чином виконала всі необхідні критерії для запровадження Євросоюзом безвізового режиму для українських громадян.

  Попередній матеріал
  У ЄС, США та Канаді відбудуться акції на підтримку України за гаслами "Стоп, Путін! Стоп, війна!"
  Наступний матеріал
  Аваков: Я не допущу створення непідконтрольної МВС України "народної міліції" в "ЛНР/ДНР"

  Порошенко узгодив із президентом Європарламенту позиції перед консультаціями щодо безвізового режиму

  Кулеба: Безвізовий режим буде – певний шлях залишилося пройти лише ЄС

  Президент Європарламенту: Україна виконала всі умови для безвізового режиму з ЄС

  Грузія заслуговує якнайшвидшого запровадження безвізового режиму – Європарламент