Кулеба: Безвізовий режим буде – певний шлях залишилося пройти лише ЄС

Україна виконали всі умови, які вимагав Європейський Союз для скасування візового режиму, зауважив Кулеба

Євросоюз має сформулювати норму щодо алгоритму припинення дії безвізового режиму з усіма країнами-членами Шенгенської угоди в разі зростання міграційних потоків. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

"Я переконаний у тому, що безвізовий режим України з Європейським Союзом буде. Ми прийдемо до цього фінішу, ми перетнемо цю лінію і будемо їздити до країн шенгенської зони з біометричними паспортами без віз. Але залишилося пройти певний шлях, і цей шлях пройти залишилося не нам, тому що ми свій шлях вже пройшли і ми виконали все, що від нас вимагалося ... свій шлях має пройти Європейський Союз", – зазначив він.

Зі слів Кулеби, Євросоюз має сформулювати норму щодо алгоритму припинення дії безвізового режиму з усіма країнами-членами ЄС у разі зростання міграційних ризиків.

"Остання перешкода, яку потрібно подолати Європейському Союзу – це сформулювати вже відому завдяки ЗМІ норму, яким чином буде припинятися дія безвізового режиму не лише для України, не лише для Грузії, а для будь-якої країни, яка має безвізовий режим з ЄС у разі, якщо різко зростатимуть міграційні ризики", – зауважив посол.

Також він зазначив, що на засіданні країн-членів Європейського Союзу в п'ятницю, 10 червня, не варто чекати важливих рішень, оскільки європарламентарії обговорюватимуть виключно алгоритм дії цієї норми. 

Нагадаємо, президент Європейського парламенту Мартін Шульц під час телефонної розмови з Президентом України Петром Порошенком заявив, що Україна належним чином виконала всі необхідні умови для лібералізації візового режиму з Європейським Союзом.

Попередній матеріал
Окупанти обстріляли Новотроїцьке із важкої артилерії
Наступний матеріал
У Луцьку на народного депутата здійснили збройний напад

Рада ЄС розгляне питання про безвізовий режим для українців вже цієї п’ятниці

Берлін та Париж розробляють норму про призупинення безвізового режиму – ЗМІ

У Європі відбулася маніфестація за "безвіз" для України і Грузії

Порошенко розповів, коли уповноважені органи ЄС розглянуть надання безвізового режиму українцям

Рада попросила ЄС завершити юридичні процедури для безвізового режиму до початку літніх канікул

5 канал - трансляція наживо