capital.ua

Рада ЄС розгляне питання про безвізовий режим для українців вже цієї п’ятниці

  Україна та Грузія повністю виконали свої зобов'язання за планами дій з візової лібералізації

  Питання про скасування візових вимог для українських громадян включено до порядку денного засідання Ради Євросоюзу, призначеного на 10 червня, але, найімовірніше, дискусія продовжиться на технічному рівні наступного тижня. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на власні джерела.

  Зазначається, що на 14 червня призначені консультації з технічної сторони питання, тому остаточне рішення не буде прийняте до кінця тижня. За інформацією джерел, таким є сценарій процесу візової лібералізації для України, Грузії, Туреччини та Косова.

  "Міністри юстиції та внутрішніх справ країн-членів ЄС обговорять питання скасування візового режиму для України, Грузії, Туреччини та Косова на засіданні Ради ЄС 10 червня у Люксембурзі. Але на 14 червня ще заплановані консультації на робочому, технічному рівні з цього питання. Відтак, я не виключаю, що міністри у п'ятницю не дійдуть остаточної згоди. Але проблема тут не в Україні", – йдеться в повідомленні.

  Як стало відомо, деякі країни ЄС хочуть відтермінувати надання безвізового режиму цим чотирьом країнам, які перебувають на різних стадіях відповідності визначеним критеріям. Зокрема, Україна та Грузія вже повністю виконали свої зобов'язання за планами дій з візової лібералізації.

  Остаточне рішення про безвізовий режим для українців має бути узгоджено на тристоронньому рівні Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії. Найімовірніше, це не станеться до початку перерви у політичному сезоні ЄС. 

  Нагадаємо, Німеччина та Франція розробляють норму, згідно з якою окремі країни Євросоюзу зможуть призупиняти безвізовий режим. Країни побоюються, що швидке і пакетне затвердження безвізового режиму для України, Грузії і Косова може погіршити ситуацію з безпекою.

  Разом з тим, 4 червня 2016 року в Європі відбулася маніфестація за "безвіз" для України і Грузії.

  Попередній матеріал
  Лисенко: Минулої доби на Донецькому напрямку відбулися інтенсивні перестрілки між силами АТО та окупантами
  Наступний матеріал
  Клінтон набрала необхідну кількість голосів, щоб стати єдиним кандидатом від демократів

  У Європі відбулася маніфестація за "безвіз" для України і Грузії

  ЄС відклав безвізовий режим з Грузією – ЗМІ

  Аналітик про безвізовий режим: Проблема не в Україні