У ЄС, США та Канаді відбудуться акції на підтримку України за гаслами "Стоп, Путін! Стоп, війна!"

Учасники акцій планують звернення до ОБСЄ щодо посилення спостережної місії на Донбасі

10-11 червня у багатьох країнах Євросоюзу, а також в США, Канаді та Україні відбудуться громадські акції під гаслами "Стоп, Путін! Стоп, війна!" Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що учасники акцій планують пікетувати дипломатичні місії РФ, а також урядові будівлі у країнах проживання, щоб привернути увагу політиків і дипломатів до загострення ситуації на сході України.

За словами координатора акції Ірини фон Бург (Швейцарія), учасники також звертатимуться до Європейського парламенту з вимогою змусити Росію вивести свої війська з території України і припинити насильство на окупованих українських територіях та в анексованому Криму.

Крім того, учасники планують звернення до ОБСЄ щодо посилення спостережної місії на Донбасі та переходу роботи місії на цілодобовий режим, а також щодо контролю місією ділянку українсько-російського кордону, що не перебуває під контролем Києва.

"Ми звертаємось до європейської, світової спільноти з вимогою посилити тиск на Росію, щоб вона вивела свої війська з окупованої частини України. Ще одна наша вимога до європейської спільноти – продовжити санкції проти Росії. У разі, якщо наші вимоги не будуть почуті і взяті до уваги, активісти українських європейських організацій будуть готові розпочати безстрокове голодування", – заявила фон Бург.

Проведення акцій на підтримку України підтверджені в Амстердамі, Барселоні, Будапешті, Відні, Лондоні, Лозанні, Москві, Парижі, Празі, Цюриху, Франкфурті та в ряді міст України. Як стало відомо, жителі міст Північної Америки мають долучитись до акції "Стоп, Путін" 11 червня, натомість в Естонії та Італії проукраїнські акції відбулись напередодні. 

Крім того, українці у Лісабоні приєдналися до всеукраїнської акції "Стоп Путін!".  Захід відбувся 9 червня на одній з центральних площ Лісабону - Don Pedro IV (Rossio). В акції також взяли участь українські дипломати.

Як повідомляв 5.ua, у союзній Путіну Венесуелі силовики сльозогінним газом розганяли голодний бунт.

Попередній матеріал
Сьогодні стартує Євро-2016: перші сутички в Марселі і поради МЗС щодо безпеки
Наступний матеріал
ЄС схвалить рішення про "безвіз" для українців не раніше вересня – ЗМІ

Фейгін звернувся до Путіна з проханням про помилування засуджених у РФ українців

Порошенко - Путіну: Виборів на Донбасі під дулом російських спецназівців не буде

Путін заявив, що стрілянина на Донбасі не припиниться - Турчинов

ЄС продовжить санкції проти Росії на 6 місяців – західні ЗМІ