Все більше киян стають учасниками міжнародних волонтерських та навчальних програм

  Навколо світу з користю та задарма. Все більше містян стають учасниками міжнародних волонтерських та навчальних програм. Як суміщати мандри з навчанням чи роботою - дізнавались наші кореспонденти.

  Киянка Любов Прудкова щойно повернулася з Бельгії. Там прожила рік за волонтерською програмою. У такий спосіб встигла об`їздити вже десяток країн.

  Любов Прудкова, волонтер: "Германия, Чехия, Кипр, Франция, Бельгия. Мой первый проект - это была германия, мы работали на кладбище. Помогали реконструировать кладбище. Я бы сказала, не много путешествовла, а много увидела. Вы не только смотрите страны, как вы обычно с музеями и гидами. Вы знакомитесь с культурой страны, вы живете в интернациональной группе, вы делаете что-то полезное".

  Нині, каже, є програми на будь-який смак. Від тижневих літніх таборів до річних проектів. Здебільшого волонтерам надають житло, харчування та кишенькові гроші, однак часто діставатися до місця роботи доводиться власним коштом. Нерідко витрати на проїзд частково чи повністю компенсують. Найбільш відкриті для волонтерів - європейські країни. Безперечний лідер - Німеччина. Волонтерські програми вигідні й тим, що не мають вікових обмежень, не потребують особливих знань і доступні для всіх.

  Любов Прудкова, волонтер: "Здесь нету каких-то таких сильных требований. главное - жаление. Проекты могут быть совершенно разные, от игры с детьми до экологических, медиапроектов. Для тьех кто только-только начинает, я бі посоветовала волонтерские проекты краткосрочные. Позвонить или прийти в отправляющую организацию и выбрать то, что действительно интересно".

  А от викладач Тамара Марценюк поєднала подорожі з навчанням та науковою роботою. Каже, нині освіту можна здобувати по всьому світові. Сама за різними навчальними програмами відвідала Норвегію, США, Канаду, Естонію, Угорщину та Швецію.

  Тамара Марценюк, експерт з міжнародних навчальних програм: "Найбагатші країни мають набільше стипендій. Це - США, Канада. Також це країни європейською союзу. Вже близько восьми років діє програма "Еразмус Мундус", де ви можете вчитися в консорціумі чотирьох університетів і за 2 роки обїхати 4 університети, побути в 4 країнах і отримати ступнь магістра цих ось чотирьої країн".

  Нині всі програми є в інтернеті. Стипендії здебільшого покривають витрати на навчання, дорогу та житло, нерідко студенти отримують ще й гроші. Найскладніше, кажуть, зібрати необхідний пакет документів. Крім перекладу оцінок для навчання на магістратурі та довгострокових програмах зазвичай потрібен сертифікат про знання англійської.

  Тамара Марценюк, експерт з міжнародних навчальних програм: "Аплікаційні документи на програми доволі великі, тобто потрібно заповнити певну аплікаційну форму. Найважливішим є ваша мотивація. На 1-2 сторінки  вам потрібно описати чому саме ви підходите на цю програму. Слід також підготувати рекомендаційні листи, тобто подумати стратегічно, які люди вас можуть порекомендувати на ту чи іншу програму. Сумарно я б сказала, людина , що серйозно готується вступати на магістерську прогарму повинна мати сумарно дес півроку, щоб серйозно підготуватися".

  Нині в столиці навіть проводять тренінги, де вчать шукати потрібну програму та заповнювати документи. Тут радять починати з короткострокових тижневих поїздок. Потім - переходити на річні. Однак, головне, кажуть, не розчаровуватись, якщо з першого разу отримали відмову та пробувати ще.
  Євгенія Подобна, Євген Кіяшко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Презентували карту містобудівного кадастру Києва
  Наступний матеріал
  Забезпечити громадський порядок під час сесій Київради - вимагає від міліції столична прокуратура
  Теги:
  Loading...