З 8 жовтня 2018 року патрульна поліція починає використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam в місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод.
Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ України в Facebook.
"Портативний пристрій вимірювання швидкості TruCam використовуватимуть виключно на ділянках доріг, де встановлені відповідні дорожні знаки, а перелік таких місць буде у відкритому доступі", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в місцях фіксації порушень швидкісного режиму також будуть перебувати службові транспортні засоби з включенням маячків синього кольору в обов'язковому порядку.
Водночас, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook уточнив, що протягом поточного тижня патрульні використовуватимуть TruCam тільки в пілотному режимі та не притягатимуть водіїв до адміністративної відповідальності після виявлення порушень з допомогою приладів.
"Хочу підкреслити, що перший тиждень (з понеділка, 8 жовтня – 5.UA) патрульна поліція використовуватиме цю систему в пілотному режимі без залучення водіїв до відповідальності, адже основне завдання поліції – не карати, а запобігати правопорушенню і зберегти життя громадян. А надалі порушники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством", – повідомив він.
Як повідомляв 5.UA, Кабмін дозволив використовувати засоби для фіксування швидкості руху 3 жовтня.
TruCam – лазерний вимірювач швидкості, оснащений режимом відеофіксації. Основна відмінність пристрою від йому подібних – він використовує не радіохвилю, а світловий промінь – лазер, який дозволяє зафіксувати перевищення швидкості конкретного автомобіля в потоці транспорту на відстані, що перевищує кілометр.
При порушенні швидкості – пристрій автоматично робить знімок з відстані близько 70 метрів з фіксацією швидкості, відстані, дати, часу і координат.
Відомості про дату, час і місце розташування (координати) автомобіля, які видає TruCam, автоматично надходять від вбудованого в прилад GPS-приймача. Початок фіксації порушення можливий на відстані до 1200 метрів.