Урочистості з нагоди дня народження Петлюри
Урочистості з нагоди дня народження Петлюри 5 канал

Урочистості з нагоди 140-річчя від дня народження Симона Петлюри в Києві – включення

Читайте по-русски
Симон Петлюра був убитий 25 травня 1926 року Самуїлом Шварцбардом. Це була спланована операція радянських спецслужб

Кілька десятків осіб прийшли на урочисті заходи з нагоди 140-річчя від дня народження голови Директорії УНР Симона Петлюри у Києві. Учасники поклали квіти до меморіального барельєфа. Звучав військовий оркестр. Вшанувати пам'ять Петлюри прийшли й учасники сучасної російсько-української війни та курсанти київських військових навчальних закладів, які самі в майбутньому захищатимуть Україну.

Варто зауважити, що керівництво Радянської Росії на чолі з Леніним особливо непокоїла діяльність провідника українського визвольного руху Симона Петлюри. За свідченням Султан-Галієва, 1922 року Ленін заявив:

"Ніякі Денікіни, Юденичі нам не страшні, бо їхні програми застаріли. Нам, більшовикам, страшний лише один лідер – Петлюра, програма якого небезпечна для нас. І до того часу, доки житиме Петлюра, доти не закінчиться рух повстань проти нас, ми не можемо чекати спокою на Півдні. Тому Петлюру необхідно вбити. Доручаю Сталінові як представникові партії, а Дзержинському й Триліссеру – по лінії ЧК виконати це завдання".

Симон Петлюра був убитий 25 травня 1926 року Самуїлом Шварцбардом. Це була спланована операція радянських спецслужб.

Попередній матеріал
Президент подав законопроект із грубим порушенням регламенту – Парубій
Наступний матеріал
Гройсман сьогодні передасть заяву про відставку на розгляд у Верховну Раду
Loading...