Ще більше ППО і ще менше порожніх обіцянок, якими виявився Будапештський меморандум. Про що говорять у НАТО та Києві під час нового засідання Альянсу у Брюсселі? Чи змінила адміністрація Байдена свій підхід до захисту України в останні місяці каденції? Ексклюзивні кадри – фільм про спецпризначенців легендарного 73-го центру морських операцій ССО. Роботу водолазів-розвідників називають найважчою. Але вони кажуть, що вона "найкраща". Більше дивіться в огляді 1014-го дня Великої війни у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Щоб прожити зиму, нам потрібно ще 20 додаткових систем ППО. Саме стільки потребує Україна, щоб відбити російські атаки на інфраструктуру. Перед засіданням Ради Україна-НАТО у Брюсселі міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Київ просить партнерів передати додаткові системи. На кшталт американських Hawk та NASAMS чи німецьких Iris-T. Гарантії від союзників – потрібно бачити. І не повторювати помилок минулого, наголосили в МЗС.
"Перед вами Будапештський меморандум. У ці дні ми відзначаємо 30 років від дня підписання цього документа. Це правдиве свідчення та нагадування про те, що будь-які довгострокові рішення щодо тривалої стабільності ціною української безпеки є недоречними і неприйнятними. Цей документ не зміг забезпечити українську і трансатлантичну безпеку. Ми повинні уникати повторення таких помилок", – сказав Сибіга.
Не помилитися з мирною угодою. Новий генсек НАТО Марк Рютте попередив Дональда Трампа: необдумане рішення спричинить жахливі наслідки. Якщо Україна піде на поступки росії для припинення війни, Сполучені Штати зіткнуться із загрозами від Китаю, Ірану та Північної Кореї. На слова Рютте посилається видання Financial Times. "Україну не можна примушувати до невигідного миру", – наголошує генсек. Стратегія незмінна: ще більше захисту, а надто – з початком зими.
Читайте також: Україна відмовляється від гарантій безпеки, альтернативних до членства в НАТО – офіційна заява МЗС.
"Ми знаємо, що ситуація на полі бою складна, і ми повинні зробити все можливе, щоб отримати більше військової допомоги для України, і я хочу подякувати США, а також Швеції, Великій Британії, Естонії, Норвегії та Німеччині за те, що останніми днями ви знову оголосили про додаткову військову допомогу, яка надійде в Україну. Це дуже важливо, особливо зараз, коли наближається зима, і ми всі знаємо ситуацію з енергетичною інфраструктурою в Україні", – наголосив генсек НАТО Марк Рютте.
"Ми поділяємо занепокоєння, яке генсек висловив щодо України у зв'язку з агресією, що триває. Але це лише посилює нашу рішучість гарантувати, що Україна має все необхідне для того, щоб впоратися з ситуацією. Як на полі бою, так і з атаками на енергетику. путін використовує зиму як зброю, намагаючись заморозити людей, вимкнувши світло в їхніх домівках. Ми не дозволимо цьому статися", – зазначив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Ворогу не дозволять почуватися спокійно ані на українській землі, ані у воді. Сили спеціальних операцій презентували фільм "Південний рубіж" – рідкісні кадри роботи підводних розвідників 73-го морського центру ССО. Їхні завдання – одні із найважчих. Місця операцій: від островів півдня України і до підводних місій у Чорному морі. Що кажуть самі оператори центру? – "Це найкраща робота у світі".
Олексій Пасак, "5 канал"
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.