Металургія
Металургія Прес-служба \"АрселорМиттал Кривой Рог\"

Україна втратить ринок Китаю через зміни до Податкового кодексу – металурги

  Читайте по-русски
  Мова йде про зміни підходу до визначення бази оподаткування рентних платежів на видобування залізної руди

  Зміни до Податкового кодексу будуть мати катастрофічні наслідки для економіки України. В цьому впевнені представники металургійної галузі України, пише "24 канал".

  Президент ОП "Укрметалургпром" О. Каленков та голова Федерації металургів України С. Біленький звернулися спільним листом до президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Олексія Гончарука з проханням не допустити катастрофічних наслідків через пропоновані зміни до Податкового кодексу.

  За словами металургів, законопроєкт №1210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" викликає дуже серйозне занепокоєння у представників залізорудних гірничо-видобувних підприємств України.

  Мова йде про зміни підходу до визначення бази оподаткування рентних платежів на видобування залізної руди.

  "Запропонований підхід до визначення рентних платежів не стимулюватиме розвиток подальших технологічних переділів та підвищення якості продукції – простіше буде виробляти та продавати найпримітивніший продукт із низькою додатковою вартістю, ніж металопродукцію третього переділу, оскільки собівартість останнього стане неконкурентною!", – йдеться у зверненні.

  Також Каленков та Біленький зазначають, що прийняття проєкту Закону негативно позначиться і на собівартості продукції. А це призведе до того, що українські ГЗК втратять світові ринки збуту, зокрема, ринок Китаю, на який приходиться понад 20% українського експорту залізорудної сировини.

  "Втрата китайського ринку для нас еквівалентна закриттю двох таких підприємств, як Інгулецький ГЗК та Центральний ГЗК, а це – 10 тис. працівників, безпосередньо зайнятих у залізорудному виробництві, і ще 10-15 тис. працівників суміжних галузей", – йдеться у листі.

  У зверненні також йдеться про те, що канадська компанія Black Iron, яка під час нещодавнього візиту Зеленського до Канади заявила про свій намір інвестувати у Шиманівський проєкт потужністю 10 млн т залізорудної сировини на рік (це 435 млн доларів) тільки на першому етапі, навряд чи залишиться на українському ринку за подібних умов.

  Попередній матеріал
  Росія майже завершила формування трьох дивізій і активізувала літаки-розвідники біля кордону України
  Наступний матеріал
  На Чернігівщині археологи знайшли предмети різних історичних епох – всі в одному місці
  Теги:

  Вплив Коломойського на парламент значно збільшився, і він може диктувати свої умови, – Бронжуков

  Скорочення доходу та відмова інвесторів: металурги України звернулися до Зеленського через новий податок

  "Укрзалізниця" ігнорує і відкидає зауваження бізнесу – Ткачов

  Новий законопроєкт про зміни до Податкового кодексу містить у собі ознаки політичної корупції – академік Геєць

  Коломойський претендує на повернення "ПриватБанку" і компенсацію – ЗМІ

  Перепис населення відкриє шокуючу правду про обсяги трудової міграції – дослідження