ПриватБанк
ПриватБанк politeka.net

Коломойський претендує на повернення "ПриватБанку" і компенсацію – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Принципу "цінні активи в свою кишеню, а державі – оболонку з боргами" Коломойський залишився вірним і в історії з одним з найбільших банків України "ПриватБанком"

  Олігарх Ігор Коломойський після виборів президента і Верховної Ради наростив свій вплив і тепер претендує на повернення "ПриватБанку" і домагається компенсації за націоналізацію. Про це йдеться в статті опублікованій на 112.ua.

  "Принципу "цінні активи в свою кишеню, а державі – оболонку з боргами" Коломойський залишився вірним і в історії з одним з найбільших банків України "ПриватБанком" - його дітищем. У 2016-му банк визнали неплатоспроможним. Щоб уникнути колапсу на банківському ринку, на якому "Приват" мав більш ніж значну частку, держава викупила акції банку за 1 гривню. Щоб стабілізувати ситуацію у фінансовій установі, НБУ витратив приблизно 117 млрд грн. За цей порятунок заплатив кожен платник податків в Україні. Зазначимо, що все той же Данилюк нещодавно заявив, що рішення про націоналізацію "ПриватБанку" було правильним", - йдеться в матеріалі.

  Відзначимо, в якості причин, які призвели до дефолту "ПриватБанку", голова правління банку Олександр Шлапак (був призначений після націоналізації) називав величезні зловживання, які були допущені в установі Коломойського.

  "Зокрема, кредити на мільярди гривень видавалися під процентну ставку 10,5%, тоді як кредитним комітетом банку ставка була затверджена в розмірі 34%. Позичальники не перевірялися на зв'язаність, а фінансовий стан більшості з них штучно завищувався. При видачі кредитів порушувалися як нормативні документи НБУ, так і внутрішні документи самого банку. Крім іншого кредити не були забезпечені ліквідними заставами. В якості товарів, майнові права на які були забезпеченням за кредитами, виступали, наприклад, бензин в обсязі, якого б вистачило на два роки повної роботи всієї України. Також марганцева руда (Коломойський володіє ГЗК, що її видобувають). Ні складів, ні угод на зберігання цих товарів та їх купівлю у них не було. Також були заставами напівзруйновані будівлі та гаражі, що видавалися за нафтобази", - йдеться в статті.

  За твердженнями профільних чиновників, з хороших активів на балансі банку знаходився тільки комплекс "Буковель", який був переданий як іпотека. За словами Шлапака, його планували передати в управління міжнародній компанії, але цього не сталося.

  "Команді Коломойського вдалося відновити контроль над цим активом. Більш того, переможна хода Зеленського до президентського крісла збіглася з початком судових процесів, які затіяв Коломойський для повернення банку під свій контроль. Зрозуміло, вже після того, як державні менеджери навели порядок в установі. 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного "ПриватБанку" з ринку з участю держави, що порушує норми чинного законодавства. При цьому Коломойський домагається ще і виплати йому компенсації в розмірі 2 млрд дол.", – сказано в матеріалі.

  Попередній матеріал
  Ексглаву Нацбанку Гонтареву примусово доправлять на допит до ДБР
  Наступний матеріал
  Криваве "перемир'я": на Донбасі бойовики 12 разів обстрілювали – загинув боєць ЗСУ
  Теги: