Податки Depositphotos

Україна опиниться в топі держав з високим податковим навантаженням – міжнародний аналітик про зміни до ПКУ

  Читайте по-русски
  Він підкреслив, що в нашій країні витрати компаній на видобуток більше, ніж в Росії чи Китаї

  Пропоновані зміни в податкове законодавство України, а саме закону №1210 в частині рентних платежів помістять країну в топ держав, де податкове навантаження на компанії одне з найвищих.

  Про це заявив міжнародний аналітик податкових і юридичних послуг Тод Бредшоу, який працював з кампаніями, що займаються видобутком залізної руди.

  "Цей законопроект (№1210. - Ред.) є звичайно складним для сприйняття компаніям, які займаються видобутком корисних копалин в Україні. Він передбачає істотне збільшення витрат на рентної плати для цих компаній і звичайно вони стурбовані з цього приводу", – пояснив він.

  Він підкреслив, що в нашій країні витрати компаній на видобуток більше, ніж в Росії чи Китаї.

  "Те над чим треба зосередитися після того, як ми побачили перший законопроект, який пропонує досить високі ставки – діалог між бізнесом і державою, який би передбачав щоб десь посередині ми зупинилися в цій розмові з приводу ставок на ренту і підходів до оподаткування рентною платою видобувних компаній залізної руди", – прояснив Бредшоу.

  Експерт також уточнив, що ринкові ціни на руду дуже сильно коливаються протягом короткого періоду часу.

  "Зараз ціни високі і все добре, але коли ціни розгорнуться і підуть вниз український бізнес постраждає більше, ніж бізнес в інших країнах через запропоновану рентну плату. Діалог необхідно вести. Проблема не в тому, що підвищується ставка з 8 до 10%, а складність в тому, що істотно збільшується вартість добутої руди і продуктів її переробки", – вважає аналітик.

  За його словами, згідно з проведеним дослідженням, з урахуванням запропонованих змін податкове навантаження по платі за надра залізної руди істотно збільшиться, а Україна стане однією з країн з високим податковим навантаженням на компанію.

  Попередній матеріал
  "Податкові новації вбивають гірничо-металургійну галузь" – Каленков
  Наступний матеріал
  Рада не розглядатиме питання щодо відсторонення Геращенко – подробиці
  Теги: