Розрахунок податків на оренду житла
Розрахунок податків на оренду житла Depositphotos

Україна може втратити десятки тисячі робочих місць: Біленький розкритикував зміни до ПКУ

  Читайте по-русски
  За словами Біленького, таке нововведення призведе до зростання цін на українську продукцію, в результаті її не вийде експортувати

  Україна може втратити десятки тисячі робочих місць, частину валютної виручки і втратити статус одного з головних експортерів продукції металургійної галузі.

  Про це OBOZREVATEL заявив голова Федерації металургів України Сергій Біленький. Так, народні депутати розглядають законопроект №1210, який в рази збільшить рентні платежі. Проти такого рішення виступили не тільки представники галузі, а й великі бізнес-асоціації: Союз українських підприємців, Американської торгова палата, Європейська бізнес-асоціація.

  "Законопроект 1210 викликав серйозні дискусії і в бізнесі, і в суспільстві. Такої одностайності "проти" давно не було. І американська торгова палата, і Союз українських підприємців, і європейська бізнес-асоціація. Найстрашніше – в чотири рази збільшуються платежі за видобуток залізної руди", – пояснює Біленький.

  При цьому, якщо в усьому світі платежі стягуються з видобутої і мінімальної обробленої руди, в законопроекті 1210 пропонують платити з урахуванням вартості готової продукції. Таким чином, замість ренти металурги фактично можуть отримати ще один податок – з прибутку.

  За словами Біленького, таке нововведення призведе: до зростання цін на українську продукцію: в результаті її не вийде експортувати, тому що поруч є РФ і інші країни з низькою собівартістю; Україна втратить частину валютної виручки; доведеться скоротити кілька десятків тисяч робочих місць, а курс долара може вирости; скоротяться в результаті і надходження від сплати податків – обсяги виробництва впадуть.

  "Значна частина – 35% сировини експортується. Це Китай і країни ЄС, Європи. Сьогодні ціни на сировину в Китаї з якістю 62% знаходяться близько 85 доларів. Ми бачимо тенденцію до їх зниження ... У Росії є перевага – в 9-10 разів менше рентна плата, дешевше енергоресурси. Якщо підвищити нам ще ренту, ми станемо неконкурентоспроможними ", - пояснює Біленький.

  Попередній матеріал
  У разі світового падіння цін на руду, український бізнес постраждає найбільше – PwC
  Наступний матеріал
  "Піррова перемога", або Чим заплатить Україна за припинення війни – аналізуємо разом із Арестовичем
  Теги: