"Запоріжсталь"
"Запоріжсталь" Ростислав Шурма / Facebook

Підвищення ренти на видобуток залізної руди погіршить фінансові показники підприємств галузі – експерт

  Читайте по-русски
  Він зазначив, що це спричинить подальше збільшення трудової міграції з України

  Підвищення ренти на видобуток залізної руди призведе до зростання соціальної напруженості на підприємствах галузі. Про це заявив сьогодні глава Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, виступаючи на засіданні робочої групи комітету Верховної Ради з податкової і митної політики, передає інформаційна агенція "Мінпром".

  Він зазначив, що різке підвищення рентних платежів погіршить фінансові показники гірничо-збагачувальних комбінатів і шахт. "У такому випадків буде низька зарплата працівникам, погіршиться можливість виконання соціальних зобов'язань адміністрацією, і це призведе до зростання соціальної напруженості в трудових колективах", – сказав Михайло Волинець.

  Він зазначив, що це, в свою чергу, спричинить подальше збільшення трудової міграції з України. "Буде низька зарплата на комбінатах – працівники поїдуть до Польщі. Вони будуть працювати в Польщі, а не у нас", – цитує Михайла Волинця "Мінпром".

  Як приклад глава профспілки гірників навів ситуацію на Криворізькому залізорудному комбінаті, який знаходиться в управлінні групи "Приват": "Там низька зарплата і постійні конфлікти адміністрації з трудовим колективом".

  На думку М.Волинця, в разі підвищення ренти на видобуток залізної руди така ж ситуація буде і на інших підприємствах галузі.

  Видання зазначає, що законопроектом №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т.ч. концентрату, агломерату, окатишів) зі вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

  Як пише "Мінпром", посилаючись на дані консалтингового агентства PricewaterhouseCoopers, в разі прийняття змін до Податкового кодексу України, передбачених законопроектом №1210, частка рентних платежів по відношенню до комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах.

  Так, за даними агенції, частка ренти по відношенню до прибутку в Австралії, Бразилії, Канаді, Казахстані, Індії, Китаї, становить 10,3%. А в Росії – всього 2,5%. В Україні ж у разі впровадження запропонованих змін до Податкового кодексу вона досягне 22%.

  Попередній матеріал
  Квотний принцип: як "Слуга народу" пропонує формувати нову ЦВК – нардеп
  Наступний матеріал
  "Це вам не Амстердам": на Прикарпатті виявили 5 гектарів конопляного поля
  Теги:
  Loading...