Віктор Галасюк
Віктор Галасюк Віктор Галасюк / Facebook

Україна має збільшувати внутрішнє споживання металопродукції – Галасюк

  Заяви про те, що металургія і промисловість – це минуле України, є великою стратегічною помилкою

  Основою розвитку гірничо-металургійного комплексу має стати збільшення внутрішнього споживання металопродукції і стимулювання її експорту за кордон. Про це у ході Міжнародного металургійного форуму "Наука та інновації" заявив голова Комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, передає UAProm.

  Галасюк переконаний: заяви про те, що металургія і промисловість – це минуле України, є великою стратегічною помилкою.

  "Люди, які так говорять, зовсім нічого не розуміють в економіці. Якщо ми подивимося на стратегічні документи, програмні документи розвитку Європейського союзу і країн-лідерів економічного розвитку, ми знайдемо там чільне місце промислової політики і підтримки таких стратегічних напрямків, яким для України є металургія. ГМК – це чверть нашої промисловості, це чверть нашого товарного експорту, а значить – це опора стабільності гривні", – зазначив Галасюк.

  Голова Комітету ВР наголошує: українську металургію потрібно і захищати, і розвивати.

  "Що стосується захисту, ви знаєте, що ми вже вдруге провели у парламенті так званий металургійний закон про тимчасове збільшення утричі експортного мита на металобрухт. Завдяки цьому металургійні заводи мають сировину, люди мають роботу, армія – техніку і зброю. Але це тактика, це антикриз. Це те, що було потрібно робити невідкладно", – повідомив експерт.

  Водночас, він переконаний, що цього замало.

  "Потрібна стратегія, потрібний розвиток, і я впевнений, що сьогодні на форумі про це йтиметься. Що стосується стратегії, то безумовно її основою має бути з одного боку збільшення внутрішнього споживання, з іншого боку – стимулювання експорту металопродукції за кордон. Над цими напрямками ми системно працюємо у Верховній Раді, щоб створити для цього умови. Збільшення внутрішнього попиту – перш за все, безумовно, це будівництво. Це будівництво інфраструктури. Вона повністю зношена, потреба в цьому є. Можливості металургійних заводів є, фінансові інструменти, які можуть запустити цей механізм, теж є.

  Друге – це потрібно перестати робити дурниці. Наприклад такі: Київ нещодавно закупив польські вагони замість того, щоб купувати українські. На 2 млрд грн державне замовлення. Треба припиняти, треба створювати стимули для розвитку ГМК і власного машинобудування", – наголосив Галасюк.

  Також він додав, що в Україні потрібно сприяти експорту продукції машинобудування, літакобудування, вагонобудування, суднобудування тощо.

  "Для того, щоб це зробити, ми проводимо у парламенті зараз кілька стратегічних ініціатив про індустріальні парки, які дадуть особливі умови саме для виробників. Буде спеціальний податковий режим. Це закон, який вже прийнятий в парламенті, за який ми кілька років боролися – експортно-кредитне агентство. Воно у рази здешевить фінансування для наших виробників-експортерів. Ми зможемо продавати за кордон не металобрухт, а продукцію з високою доданою вартістю, і тоді український метал буде потрібен українським заводам виробникам. Це абсолютно логічно", – коментує голова Комітету ВР. 

  Попередній матеріал
  Зубко розповів, коли ввімкнуть тепло в оселях
  Наступний матеріал
  Україна однією з перших застосовувала інновації у металургії – голова "Метінвесту"
  Теги:
  Loading...

  Гендиректор "Азовсталі" відзначає дефіцит брухту, чекає проведення УЗ прозорого тендеру з металобрухту

  "Укрметалургпром": існує незначний прогрес у забезпеченні ГМК напіввагонами УЗ

  Глава "Укрметалургпрому": Знижувати портові збори в Україні необхідно вже цього року