5.ua

Україна однією з перших застосовувала інновації у металургії – голова "Метінвесту"

  Навіть попри втрату підприємств на Донбасі, Україна гідно конкурує на світовому ринку

  Україна завжди однією з перших застосовувала нові технології у металургійній галузі. Про це заявив генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков на Міжнародному металургійному форумі "Наука та інновації", передає UAProm.

  "Нові технології в металургії Україна завжди застосовувала однією з перших в світі. Наприклад, перша установка вдування пиловугільного палива (ВПП) у промислових масштабах була впроваджена ще у 70-х роках минулого століття. Перша МБЛЗ (машина безперервного лиття заготівок) була збудована в Україні", - розповів Риженков.

  Водночас, він додав, що нині українським металургійним підприємствам доводиться конкурувати з новими потужностями у Туреччині, Китаї та Росії.

  "Але, незважаючи на втрату підприємств на Донбасі, ми гідно конкуруємо на світовому ринку. Ми модернізуємо виробництво, оновлюємо потужності", - запевнив експерт.

  Для прикладу Риженков пригадав докорінну реконструкцію доменної печі №3 на "Запоріжсталі", будівництво нової МБЛЗ на ММК ім. Ілліча.

  "Крім того, ми перебуваємо на розі будівництва нового конвертерного цеху і ливарно-прокатного модуля на "Запоріжсталі", - відзначив гендиректор групи "Метінвест".

  Також Риженков додав, що наука відіграє важливу роль у розвитку металургійної галузі країни. "Коли об'єднуються зусилля науки, бізнесу, політиків і держави в плані освіти, це не може не принести успіх", - переконаний він.

  Експерт вважає, що на сьогодні необхідно вдихнути нове життя у співробітництво метпідприємств і металургійної науки, а перераховані проекти з модернізації потужностей "дають впевненість, що наука в Україні буде розвиватися".

  Як відзначає Риженков, останнім часом молодь втратила інтерес до української металургії.

  "Однак, об'єднавшись, ми покажемо, що українська металургія і наука мають прекрасне минуле, стабільне сьогодення і чудове майбутнє", - констатував глава "Метінвесту" у зверненні до металургів-учасників Форуму. 

  Попередній матеріал
  Україна має збільшувати внутрішнє споживання металопродукції – Галасюк
  Наступний матеріал
  Трагедія у таборі "Вікторія": Луценко розповів, коли чиновники отримають підозри
  Теги:
  Loading...