За фактом призову на військову службу до Збройних Сил України колишнього очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова, який є підозрюваним у справі про хабар розміром €21 мільйон, проводиться службове розслідування. Як повідомила Військова служба правопорядку у ЗСУ, відповідне розслідування розпочато за розпорядженням Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
Зазначається, що Насіров, маючи звання солдата запасу, був призваний до лав ЗСУ під час мобілізації на особливий період. Призов здійснили за наказом командира в/ч А0139 від 07.04.2025. Згодом командир визнав цей наказ протиправним і скасував його. Наказ про мобілізацію експосадовця був офіційно визнаний незаконним та анульований.
У ВСП ЗСУ повідомили, що матеріали розслідування, в яких можуть бути ознаки перевищення повноважень, будуть передані до правоохоронних органів для подальшої правової оцінки згідно із чинним законодавством України.
На тлі цієї ситуації в суспільстві спалахнуло обурення. Військовий оглядач Василь Пехньо назвав історію з мобілізацією Насірова "максимально ідіотською" та такою, що дискредитує довіру до армії, яку і так доводиться збирати по крихтах. Скасування наказу про призов відкриває, за словами експерта, справжню "скриньку Пандори".
Адвокат Віталій Коломієць звернув увагу на правовий прецедент:
- Тепер з'являється можливість демобілізуватися шляхом скасування наказу про призов, що може стати новим інструментом для адвокатів, які спеціалізуються на мобілізаційних справах.
- Якщо людина має підозру у кримінальному провадженні, то вона потенційно може уникнути мобілізації – ще одна потенційна "схема", яка може бути використана як посадовцями, так і юристами.
Крім того, з'являються пропозиції не скасовувати наказ про призов, а перевести Насірова до інших бойових бригад, де ситуація складна і дійсно потрібні бійці, наприклад, до 100-ї чи 102-ї бригади, замість 101-ї, де він був нібито зарахований.
Правники наголошують: підозрюваний не повинен мати жодних привілеїв чи відстрочок від мобілізації, адже таких винятків не передбачено законом. Інакше "підозри" можуть почати масово виписуватися з метою уникнення служби.
Оновлено. Стало відомо, що після невдалої мобілізації ВАКС до 10 червня продовжив запобіжний захід для Романа Насірова у справі про хабар у 722 млн грн. Він залишатиметься під особистим зобов'язанням із забороною виїзду з Київської області, обов'язком носити електронний браслет, здати закордонний паспорт і з'являтися до суду.
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Закон про мобілізацію: у Міноборони перерахували всі зміни – картки




















