Вантажі, порт, експорт
Вантажі, порт, експорт Depositphotos

"У нас немає культури підтримки вітчизняного виробника": експерт про загрози від законопроєкту 1210

  Читайте по-русски
  Добувати руду в Україні стане дорожче, ніж в Австралії і Бразилії, сказала Юлія Данкова

  У разі прийняття законопроєкту 1210, який передбачає підвищення рентної ставки на видобуток залізної руди, Україна може втратити логістичну перевагу на її експорт порівняно з іншими країнами. Про таке розповіла фінансовий директор групи "Метінвест" Юлія Данкова, пише OBOZREVATEL.

  За її словами, Росія є прямим конкурентом України в експорті залізорудної сировини в Європу. І якщо в Україні підвищиться рентна ставка, ми втратимо свою логістичну перевагу.

  Данкова зазначила, що сьогодні Україна за параметром навантаження на галузь або податковими відрахуваннями в порівнянні з комерційним прибутком знаходиться посередині, на третьому місці з кінця серед дев'яти великих країн, які видобувають залізну руду. 

  При цьому, в Росії добувати руду вже вигідніше в два рази, ніж в Україні, сказала фінансист.

  "Краще йдуть справи у Росії (тобто вони вже вдвічі нижче оподатковуються, а вони наші конкуренти) і у Китаю. Тобто у тих країн, які видобувають руду, схожу на нашу. У них податкові відрахування нижче", – заявила Данкова.

  Однак, попри те, законопроєкт 1210 передбачає настільки різке збільшення податкового навантаження на Україну, що видобуток руди в нашій країні стане дорожчим, ніж в РФ, майже в 10 разів. Крім того, в Україні буде добувати руду дорожче, ніж в таких країнах як Австралія і Бразилія. Це автоматично викине Україну з конкурентних перегонів серед країн – експортерів залізорудної сировини. Місце України займе Росія, застерігає експерт.

  "Новий законопроект може вивести нашу країну в лідери – ми будемо платити в 10 разів більше, ніж наші російські конкуренти", – заявила Данкова.

  Крім того, наголошується, що якщо сьогодні Україна утримується на ринку за рахунок свого географічного положення, то з прийняттям закону 1210 це перевага вже не зіграє своєї ролі.

  "Все–таки ми ближче до Європи, і доставляти туди свою продукцію нам економічно вигідніше. Як тільки у нас з'являться додаткові витрати 6-8 доларів на тонну, ми відразу втратимо цю конкурентню перевагу. Крім того, у нас немає культури підтримки вітчизняного виробника. Наприклад, у нас бувають проблеми через те, що транзит російської продукції через Україну в Європу приорітетніший за вивезення продукції українських виробників. У результаті цих дій виробляти ЗРС конкурентам економічно і організаційно більш вигідно. А це знищує наших виробників залізної руди", – зазначила Данкова.

  Експерт виступила проти скандального законопроекту. За її словами, експортувати залізну руду стане просто невигідно, що може спричинити за собою закриття гірничодобувних підприємств.

  "Якщо він буде прийнятий в такому вигляді, в якому його винесли на перше читання, а ситуація на ринку залишиться колишньою, то експортувати залізну руду стане просто невигідно. Більш того, можливо, доведеться скорочувати виробництво і, відповідно, робочі місця. Зокрема, тільки Кривий Ріг може втратити десятки тисяч робочих місць", – сказала Данкова.

  Попередній матеріал
  Гончарук у ВР зірвав аплодисменти: "Турборежим" це не нормально, він має піти у минуле
  Наступний матеріал
  "Гетманцев помиляється або просто хоче так говорити": експерт про законопроєкт 1210
  Теги: