У Києві вшанували пам`ять загиблих на ЧАЄС [відео]

  День скорботи в Україні - сьогодні вшановують пам`ять загиблих унаслідок аварії на ЧАЄС. Кількасот ліквідаторів та їхніх родичів зібралися біля Меморіалу чорнобильців, аби покласти квіти.

  Володимир Данильченко на Чорнобильській станції працював 6 років - три роки до вибуху та три після. Він із колегами запускав уцілілі енергоблоки. Нині, хоча й має посвідчення чорнобильця, від держави жодних пільг та нагород не дочекався.

  Володимир Данильченко, ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Я пройшовся подивився, що тут робиться, я зараз розвертаюсь і йду назад додому. Роздають медальки всім, що от великий учасник ліквідації і так далі. Мене за 26 років не згадали, що я такий був. Отак, як збираєшся з усіма своїми хлопцями - і то, скільки їх осталось".

  А роздають чорнобильські відзнаки тут на акції пам`яті загиблих. Поряд із знаком народної пошани "Герой чорнобиля" у ятках продають посвідчення з печаткою, заповнити яке можна власноруч. Однак, продавці божаться - аби-кому посвідчення не дістануться.

  Олександр Сопов, автор Ордена Свободи: "Этот знак разработан для того, чтобы депутаты, спонсоры, общественные организации могли купить его и вшануваты тех людей, которые отдали за это дело свое здоровье. Как видите, его нельзя купить, его надо обязательно заслужить".

  Купити можна - варто мати 150 гривень. Саме у стільки підприємці оцінили звання героя Чорнобиля, яке й виставили у вільний продаж. Натомість, ліквідатори від такого бізнесу не у захваті.

  Ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Я заробляв своєю груддю, там був перві дні і страдав. А ви мені продаєте от ету штучку за 150 гривень".

  Олександр Медведєв, ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Багато чорнобильців буде... І удостровєрєніє, при чому, продають. Я сам подпишу его - и я чернобылец. Государственные деньги будут от нас забирать".

  Ані державних грошей, ані пільг немає, нарікають ліквідатори та їхні вдови. Натомість, мають мізерні пенсії, без жодних надбавок, та букети хвороб.

  Марія Шкут, дружина ліквідатора аварії на ЧАЕС: "Я сама також була ліквідатором. Робила село Непрат, Бородянського района. Мені даже посвідчення не дали. З лікарні я не виходжу. Я дві неділі, як з лікарні виписалась і потратила там 2 тисячі гривень, а пенсія 1200".

  Любов Осинська, дружина ліквідатора аварії на ЧАЕС: "Цей день пережити - це дуже тяжко. І жити без чоловіка тоже дуже тяжко. Але цього ніхто не хоче зрозуміти. Ніхто".

  Якщо ж ситуація і надалі не зміниться - ліквідатори погрожують новими мітингами. Уже сьогодні чорнобильці пікетували Кабмін - вимагали виплати пенсій, нарахованих судами, та відставки прем`єра.

  Ольга Сас-Тарасова, Іван Наконечний, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Акція протесту проти дій Брейвіка зібрала щонайменше 40 тис. норвежців
  Наступний матеріал
  На Київщині вшановували пам`ять жертв Чорнобильської катастрофи
  Теги: