У Києві безкоштовно обстежили до 4 тис. чорнобильців

  Безкоштовні обстеження та консультації лікарів отримали постраждалі від Чорнобильської катастрофи. Напередодні роковин в одній зі столичних лікарень відбулася благодійна акція. Упродовж дня на прийом до лікарів потрапило близько 4-х тисяч охочих.

  Щоби потрапити до всіх лікарів, пані Аіда прийшла з самого ранку. Скаржиться: болячок має багато і більшість із них - наслідки Чорнобильської радіації. Катастрофу добре пам`ятає. Того дня жінка сама рятувала людей. Вона працювала медсестрою у Прип`ятській лікарні.

  Аїда Іванова, пенсіонерка: "Проходжу вже 5-й кабінет. Жаліюся на все: і на цукровий діабет, і тиск, і щитовидка, головешка, і тиск. Ну що... Гіпертонічні хвороби".

  З таким букетом хвороб до лікарні приходить кожен другий чорнобилець. Щоби допомогти кожному - лікарі працюватимуть до останнього пацієнта. Усього ж на прийомі працює три сотні спеціалістів.

  Ігор Чермак, головнй лікар: "Сьогодні задіяні всі лабораторії, 9 різноманітних лабораторій. Весь арсенал інструментального дослідження і апаратного дослідження, починаючи із ультразвукових досліджень і флюорографії, і закінчуючи такими серйозними дослідженнями, як МРТ, комп`ютерна томографія".

  Лікарі пояснюють: радіація впливає на всі системи організму, але найчастіше чорнобильці скаржаться на серце, розлади нервовової системи і проблеми щитовидної залози. До радіації надчутлива і сітківка ока.

  Зоя Веселовська, офтальмолог: "Сьогодні ми говоримо про тривалий вплив малих доз радіації. Тому розвиваються дистрофічні процеси в сітковій оболонці, в центральній зоні. А це дуже серйозно, бо пропадає цетральний зір".

  Пацієнти увагою людей в білому задоволені. Та ще більше радіють, що після відвідин лікарів гаманці не спорожніли.

  Віра Алхімченко, пенсіонерка, Дарницький район: "Важко сказати, що в нас медицина безкоштовна. Розумієте, що навіть зробити МРТ, що це СОС, у нас чорнобильців ціни від 70-ти гривень, задумайтеся, до 2500 тисяч гривень. Де ж їх може знайти чорнобилець, який отримує 900 гривень пенсію по інвалідності?"

  У лікарні подібну акцію влаштовують уже вп`яте. На безкоштовне обстеження уже традиційно приїжджають не лише кияни, але й мешканці області.

  Наталя Новосядла, Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  КМДА виділить чорнобильцям 30 квартир
  Наступний матеріал
  На Троєщині пройшов конкурс учнівських проектів із розвитку району
  Теги: