Сумні аншлаги у столичних травмпунктах

  Сумні аншлаги у столичних травмпунктах. Дедалі більше містян стають жертвами снігу та ожеледиці. Аби запобігти травмі радять навчитися правильно падати. Вивчали науку правильного приземлення наші кореспонденти.

  Вже після перших снігопадів у столичних травмпунктах аншлаг. Серед пацієнтів і киняка Наталя. Однак їй сьогодні пощастило більше за інших.

  Наталія, киянка: "Буквально у себя по дворе шла и получается снег расстаял немножко а поднизом лед. И подскользнулась, очень сильно упала, ударилась. В больницу доехала, вроде все нормально ,просто ушиб, неприятно, на работу не получилось добратся".

  Здебільшого, кажуть лікарі, за допомогою звертаються ввечері та вранці, коли містяни йдуть на роботу чи повертаються додому. На день пацієнтів - до півостні. Сьогодні через ожеледицю до травмпункту потрапило тринадцятеро.

  Володимир Мацак, лікар-травматолог: "За последние дни у нас до 50 человек обращается в течении суток. Чаще всего люди в первой половине дня и вечером. так как травмируются в основном трудоспособное население, которое едет утрмо на работу. Ну вот они вот и падают. Чаще всего у нас травмы голеностопного сустава и травмы лучезапястного сустава".

  Серед запобіжних заходів - зручне взуття та уміння правильно падати.

  Володимир Мацак, лікар-травматолог: "Если человек занимается каким-нибудь восточным единоборством, как там борьба, дзюдо, они умеют правильно падать, чтоб себе ничего не сломать".

  Аби освоїти науку правильного падіння ми завітали до каратистів. Тренери стверджують, якщо користуватися нехитрими правилами та правильно групуватися при падінні, шанси вціліти зростають вполовину. Головна помилка пішоходів при падінні на бік - приземлення на витягнуту руку, коліно чи лікоть. Головне правило аби уникнути травмування - амортизація тіла руками.

  Падаючи навзнак, радять трішки присісти, згрупувати тіло й обовязково притиснути підборіддя до грудей аби уникнути струсу мозку.

  Якщо падіння не вдалося уникнути, лікарі радять прикласти до місця ЗАБИТТЯ сніг чи шматок льоду. При підозрі на перелом - зафіксувати кінцівку та якомога швидше дістатися лікарні.

  Євгенія Подобна, Ігор Селянінов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Представники ОСББ та житлово-будинкових кооперативів пікетували Київводоканал
  Наступний матеріал
  Антитютюнову піцу приготували в Києві
  Теги:
  Loading...