Ексголову Верховного Суду Всеволода Князєва арештували до 14 липня із можливістю внесення застави у 107 млн 360 тис. грн. Про судове рішення повідомила "УП".
Обвинувачуваний планує оскаржувати це рішення.
Князєву інкримінують отримання хабаря від бізнесмена Костянтина Жевага за винесення потрібного рішення. Суддя свою провину заперечує і наголошує, що нібито просто зберігав чужі гроші.
Як нагадує видання з посиланням на інформацію слідства, у січні 2023 р. до Верховного Суду надійшла справа за касаційними скаргами ПрАТ "Ділові партнери" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 12 вересня 2022 р. в інтересах Костянтина Жевага та його компанії Ferrexpo AG. Розгляд призначили на 15 березня і Жеваго через довірену особу Сергія Рудометкіна (директору з безпеки ПрАТ "Полтавський ГЗК" – "УП") запропонував керівництву Верховного Суду хабар в обмін на необхідне рішення.
"Всеволод Князєв наказав Горбурову та Горецькому (Олег Горецький, адвокат, – ред.) повідомити Жевагу, що за ухвалення необхідного йому рішення він має надати неправомірну вигоду в розмірі $1 млн 800 тис. для нього та суддів. Вони ж повідомили Жевагу, що той має сплатити 2 мільйони 700 тисяч доларів, розраховуючи, що передадуть 1 мільйон 800 Князєву, а 900 тисяч розподілять між собою", – повідомив прокурор САП у суді.
10 березня Горецький повідомив Жевагу, що суд із 15 березня буде перенесено на квітень для надання останньому можливості зібрати кошти. Жеваго передав Горецькому $2 млн 600 тис. Спочатку кошти він зберігав в офісі, а далі поклав до індивідуального сейфу, з'ясувало слідство.
19 квітня Велика палата Верховного Суду, зокрема Князєв, виніс рішення на користь Жевага. 1 травня Князєв наказав Горбурову поділити частину грошей на 10 пакетів, а $450 тис. залишити на зберігання. 3 травня Горбуров доставив кошти в пакетах до квартири Князєва. 15 травня Горбуров забрав із банку решту і доставив туди ж.
"Під час обшуків слідчі вилучили частину коштів у квартирі Князєва, а частину – в службовому кабінеті", – уточнили в САП.
Під час засідання прокурор просив суд відправити Князєва під варту, наголошуючи на ризику втечі, тиску на свідків, знищення доказів. І просив про заставу для підозрюваного в 150 млн. Прокурор наголосив, що у фігуранта можуть бути й інші спільники.
"Під час негласних слідчих дій задокументоване спілкування, яке свідчить про те, що між учасниками злочинної групи були домовленості про вчинення інших злочинів. А саме – за неправомірну вигоду ухвалювати необхідні рішення під час судового розгляду, а також впливати на справи, які перебувають на досудовій стадії. Але на даний час ми здобули докази тільки по цьому епізоду" – заявив прокурор САП Олександр Омельченко.
Як зазначається, Костянтин Жеваго та інші ймовірні спільники підозрюваного поки не отримували підозри, робота над цим триває. Також у матеріалах НСРД присутня особа "Олександр Кравченко", яка, за даними прокуратури, виконувала спеціальне завдання. Горбуров, за даними слідства, не був агентом НАБУ.
Князєв свою провину заперечив і заявив, що "до сейфу, в якому знайшли кошти, мали доступ й інші особи". Він додав, що нібито голосував проти під час розгляду справи Жевага. Слідство наразі цього не може ні підтвердити, ні спростувати, бо не має доступу до справи.
На запитання, чи він брав кошти за винесення необхідного рішення у справі бізнесмена Жеваго, Князєв не відповів, як і його захисники.
"Я обов'язково поясню, але пізніше. Це стосується не лише мене, і я маю узгодити позицію з адвокатами, ми маємо вивчити всі обставини", – сказав обвинувачуваний.
Читайте також: НАБУ та САП викрили голову Верховного Суду на отриманні хабара в $3 млн
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться відео за темою: Скандал з продуктами для військових: реакція Міноборони
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.