Податковий кодекс
Податковий кодекс відкриті джерела

Союз українських підприємців назвав 7 причин, щоб відкликати законопроєкт до зміни до ПКУ

  Читайте по-русски
  Бізнес зазначає, що персональну відповідальність представників контролюючих органів треба не скасовувати, а навпаки – посилити

  Союз українських підприємців наполягає на відкликання проекту закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві".

  Повідомляється, що після професійного ознайомлення з законопроектом №1210 від 30 серпня 2019 було виявлено наступне:

  1. Ускладнюється адміністрування податку на прибуток та трансферне ціноутворення (ТЦУ)

  Запропоновані зміни щодо ТЦУ значно розширюють права податкових органів, покладаючи при цьому значний тягар на платників податків. Вводиться ряд нових різниць між фінансовим і податковим обліком, що ще більше ускладнює обчислення податку на прибуток підприємств. Зате український бізнес наголошує на необхідності заміни податку на прибуток податком на виведений капітал (ПНВК).

  ПНВК передбачає спрощену модель розрахунку податку, тому адміністративне навантаження на бізнес полегшується. Об'єктом уваги Державної податкової служби України стають тільки операції з неплатниками податку на виведений капітал, що спрощує його адміністрування і прибирає можливості для корупції у фіскальних органах.

  1. Вводиться додаткове регулювання, а для деяких галузей істотно збільшується оподаткування з порушенням принципу стабільності податкового законодавства. Термін вступу в силу законопроекту повинен враховувати п. 4.1.9. ПКУ, а зміни правил і ставок – бути прогнозованими.
  2. Виключається з ПКУ положення про особисту відповідальність податкових інспекторів. СУП звертає увагу на повну безкарність за необґрунтовані донарахування по податках і зборах посадових осіб контролюючих органів при здійсненні ними своїх повноважень. За Індексом глобальної конкурентоспроможності, діяльність контролюючих органів визнана однією з ключових перешкод ведення бізнесу в Україні.

  Бізнес зазначає, що персональну відповідальність представників контролюючих органів треба не скасовувати, а навпаки – посилити. Учасники СУП разом з бізнес-омбудсменом і експертним середовищем розробили відповідний проект закону.

  1. Збільшуються штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних, навіть при неоподатковуваними і пільговим операціями.
  2. Вводяться обмеження витрат на відсотки по кредитах, що збільшить фіскальне навантаження і встановить економічно невиправдані обмеження по будь-яким позикам від резидентів, нерезидентів, пов'язаних і непов'язаних осіб. Створює несприятливі умови для залучення кредитування.
  3. Вводиться оподаткування курсових різниць – збільшення адміністративного тиску на компанії, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність, а також зовнішніх інвесторів. Відповідна ініціатива призведе до гальмування розвитку економіки.
  4. Вводиться оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ з суми перевищення собівартості над ціною продажу, що є економічно невиправданим.

  Союз українських підприємців відзначає, що проект закону №1210 передбачає введення ініціатив, що істотно обтяжують податкове адміністрування і є шкідливими для розвитку українського бізнесу і економіки в цілому.

  Зате СУП закликає підтримати проект закону №1185 про введення податку на виведення капіталу без втрат наповнення бюджету.

  Попередній матеріал
  Головний аргумент Росії у Стразбурському судді щодо Криму – це пропагандистські міфи про "фашистів" та "злий Захід"
  Наступний матеріал
  Розпуск ЦВК є політично вмотивованим і несумісним із демократією – Порошенко на зустрічі з Тейлором
  Теги:
  Loading...