Рятувальникам не вистачає ресурсів аби вчасно реагувати на усі виклики про підтоплення [відео]

  Рятувальникам не вистачає ресурсів аби вчасно реагувати на усі виклики про підтоплення - бідкаються самі рятувальники. Щодобинині вони відкачують до 25-ти тисяч літрів із дворів та підвалів киян, а потрібно кажуть - мало не удвічі більше. Репортаж Світлани Одаренко.

  Світлана Одаренко, 5 канал: "У цьому дворі воду відкачують уже упродовж двох з половиною годин, однак на окремих ділянках вона досі лишається на рівні 20-30 сантиметрів. На вулиці Леонтовича у Броварах - черга на техніку, що відкачує воду. Підтоплення у дворах почалося ще з вихідних".

  Уся оця поверхня була закрита водою. У різних місцях шлибина була різна. Ну я от зараз можу показати - ось так було. А зараз ось так .

  Аби лише у дворі, бідкається сусідка. Вода напередодні затопила і хату. Відкачували до ночі, а сьогодні знову рівень піднявся. 

  Надія Бовтрюк, місцева мешканка: "Учора так вобще залито отут було. Так ми качали до полодинадцятого ночі. І обратно цей. Були кожен год, но вона не виходила на поверхню. А це - воно ж усе було залито".

  Нової хвилі чекає і родина Павлічуків. Уночі вода у їхній двір перелилася із сусідського.

  Юрій Павлічук, місцевий мешканець: "Вибухова хвиля. Перепад рівня складає майже сорок сантиметрів. І якщо такий об`єм води, а івн уже був прорвав сьогодні вночі - представте собі. Дві години назад було викачано об`єм, на протязі полудня. От за два часа вона знову прибула вода".

  Лише за добу у Броварах рятувальники отримали понад 40 повідомлень про підтопленя. Однак одночасно тут можуть працювати лише 14 бригад.

  Микола Семиног, начальник слухби цивільного захисту у Броварському районі: "Єсть місця де можна перекачку зробить - в даному ввипадку ми качаєм помпою. перекачуєм за 300 метрів у зливну каналізацію, а єсть місця - де тільки приходиться робить вивозом. То єсть заправляєм цистерни водою".

  Окрім талого снігу - лиха додають і ґрунтові води. Вони у цій - старій частині міста залягають під поверхнею. Однак зарадити місцевим мешканцям і прокласти зливні стоки тут не можна - кажуть чиновники.
   
  Григорій Голубовський, заступник міського голови: "Грунтові води підходять у нас якраз у цьому місці - це всього навсього 20 відсотків - це на штик лопати і вже грунтові води. От зараз струмки течуть по усіх центарльних вулицях міста, де є організована каналізація зливова. А в цій частині міста, яка потерпає сьогодні від підтоплення її ніколи не було і сьогодні її збудувати чесно кажучи дуже важко, тому що все це в мережах, все це в забудові".

  Загалом під водою нині знаходяться підвали сотні будинків і майже п`ять тисяч ділянок - дворів, городів та садків. Водночас, рятувальники запевняють: ситуацію контролюють. Поки жодну родину евакуювати чи відселяти не довелося. Боротимуться із водою щонайменше до кінця тижня.

  Світлана Одаренко, Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Попов: Далі буде стабілізація
  Наступний матеріал
  День підтримки хворих на аутизм відзначають у світі
  Теги:
  Loading...