Питання виборів мера Києва знову зависло у повітрі

  Питання виборів мера Києва знову зависло у повітрі. Проект постанови про призначення чергових перегонів напередодні зареєстрували окремі депутати у парламенті. Вони вимагають терміново призначити конкретну дату виборів у столиці. Адже 3 червня спливає термін повноважень чинного міського голови Леоніда Черновецького. Утім, якщо за постанову не проголосують Київ залишиться без легітимного мера.

  Знову працюють, знову разом. Мера Києва Леоніда Черновецького і голову КМДА Олександра Попова містянам пощастило побачити разом. Щоправда, лише на ось цих фото. Світлини опублікували на сайті столичної мерії 22 травня. Утім вже зараз можна припустити, як міський голова пан Черновецький з`явився перед киянами востаннє. Адже 3 червня спливає термін його повноважень. Тож вибори мають відбутися негайно вважають народні депутати, які напередодні зареєстрували у парламенті постанову про призначення чергових виборів Київського міського голови. А саме через 60 днів після набрання чинності спеціальної постанови. У Комітеті виборців пояснюють з майбутніми київськими виборами вже трапилася юридична колізія.

  Олександр Черненко, голова Комітету виборців України: "За конституцією яка діяла в 2008 році мер обирався на 4 роки. А київська міська рада на п`ять. Тому скільки юристів стільки й думок. Що проводити чергові вибори не можна, треба позачергові.Тому тут рішення буде політичне, а вже під ьного будуть шукатись якісь політичні аргументи.Знову ж таки якими провдити вибори, адже чергові проводяться одночасно на території всієї України. Якщо позачергові потрібно мати певні підстави".

  Володимир Литвин, голова Верховної Ради України: "В нас тут як завжди така ситуація - бути правішим папи, але не брати на себе відповідальність. Я комітету доручив внести проект постанови про дату виборів. Комітет прийняв гарне рішення. Констатував, що 3 червня спливає термін дії мера і якщо він буде підписувати документи він буде здійснювати антизаконні дії. І в той же час сказав це політичне рішення".

  Тим часом головні претенденти на крісло мера Києва переконують  - готові боротися хоч сьогодні. Як житиме столиця після 3 червня, коли мер Черновецький вже не матиме права підписувати документи, у мерії не пояснюють. Кивають  у бік парламенту.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Це компетенція Верховної Ради. Я знаю, що зараз декілька законопроектівє  в Верховній Раді, розглядається. Мені особисто, яке рішення буде прийнято таке й буде прийнято.Тобто я готовий в будь-який час до виборчої кампанії. Хоча сьогодні працюю дуже інтенсивнму режимі і мені не до політики чесно кажучи".

  Натоміть головний конкурент Олександра Попова на майбутніх перегонах - лідер партії "УДАР" Віталій Кличко закидає - міській владі затягування дати виборів на руку.

  Віталій Кличко, лідер партії "УДАР": "Сьогодні адміністрація робить усе можливе щоби прийняти рейтинг представника Президента пана Попова. І на сьогодні розрив між основним конкурентом і Поповим складає біля десяти відсотків. і тільки тому вибори и мера не проходять".

  Поставити крапку в правовій плутанині має не парламент, а Конституційний суд, переконаний політолог Володимир Фесенко. Бути виборам восени чи навесні - залежить саме від тлумачення суддів.

  Володимир Фесенко, політолог: "Відповідь на те який термін повноважень Черновецького 4 чи 5 років може дати лише Конституційний суд.Терміни повноважень мерів міст і взагалі органів місцевого самоврядування були збільшені до пяти років. Тобто у випадку з Черновецьким така ж сама ситація як свого часу була з Верховною Радою".

  Відтак, вибори в Києві можуть відбутися восени одночасно з парламентськими, або вже наступного року навесні. Якщо ж депутати таки не спроможуться проголосувати за відповідну постанову і призначити конкретну дату виборів питання, хто ставитиме підпис під грифом "київський міський голова" після 3 червня - лишається відкритим.

  Ганна Рибалка, Іван Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Не лякати туристів цінами на проживання попросив журналістів голова оргкомітету Євро-2012
  Наступний матеріал
  Київські медичні заклади готуються приймати іноземних уболівальників
  Теги: