Пагорбу Андріївської церкви загрожують нові зсуви [відео]

  Під загрозою нових зсувів грунту пагорб Андріївської церкви. Фахівці кажуть - там обов`язово треба провести дернування, натомість церковники запевняють - пагорб укріплений і жодних загроз немає.

  З цього боку пагорба - укріплювальні роботи повністю завершили. А з іншого - схил ще треба дернувати. Інакше, кажуть в спецуправлінні протизсувних підземних робіт, він може стати аварійним.

  Василь Боковий, головний гідрогеолог КП "СУППР": "Два роки назад закінчилися роботи з укріплення пагорба Андріївської церкви, підсилення фундаментів Андріївської церкви. Але роботи не були завершені в повному обсязі - не був задернований схил пагорбу з боку алеї художників. Тому залишається дуже велика небезпека повторення зсуву грунту".

  Два роки тому на пагорбі Андріївської церкви провели низку укріплювальних робіт. Завершальним етапом мало стати дернування. Однак цей вид робіт не закінчили. Торік на схилі вже був зсув поверхневих ґрунтів. У "СУППРі" кажуть: якщо не поспішити з завершенням робіт - сповзання землі може повторитися. Конструкції церкви він не загрожує, а от паперть храму може пошкодити. Вартість робіт оцінюють у триста тисяч гривень.

  Василь Боковий, головний гідрогеолог КП "СУППР": "СУППР неодноразово нагадував замовнику - "Софії Київській" - про необхідність виконання робіт. Навіть комісія минулого року з надзвичайних ситуацій - було рішення комісії, протоколи, але до сих пір роботи не виконані".

  У самій Андріївській церкві жодної загрози не бачать. Кажуть, протизсувні роботи закінчили, лишився благоустрій пагорба. Задернувати схил, кажуть, планують, однак нині коштів немає. 

  Директор музею "Андріївська церква": "По укріпленню пагорбу, звичайно, роботи повністю закінчені, а ось з цього боку укріплення проведене, а лише не закінчений благоустрій. Почались роботи по благоустрою пагорбу, але вони, на жаль, ще не зовсім закінчені, бо зараз припинено фінансування".

  Натомість, кажуть, реставрації потребують сходи та екстер`єр церкви, адже з фасаду храму час від часу сиплеться штукатурка. Тож, натепер частина оглядового майданчика навколо церкви обмежена для відвідувань.

  Євгенія Подобна, Євген Кіяшко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  В Австралії проводять конкурс на претендентів на найкращу роботу в світі
  Наступний матеріал
  Чорнобильці Київщини отримали 32 квартири [відео]
  Теги:
  Loading...