Петер Сійярто
Петер Сійярто 5 канал

Освіта угорською та побудова доріг на Закарпатті: що обговорили під час зустрічі Кулеба та Сійярто

Читайте по-русски
Петер Сійярто підтвердив: Угорщина не підтримує сепаратистські настрої на Закарпатті

Розв'язувати питання освіти рідною мовою для українських угорців, побудувати дороги на Закарпатті і новий пункт пропуску на кордоні. Про це домовилися міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба та Угорщини Петер Сійярто.

Для цього найближчим часом анонсували засідання робочої групи представників двох країн із питань освіти. Бо саме питання освіти угорською мовою для угорської меншини – одне з проблемних у відносинах двох країн. Також проведуть онлайн-бізнес-форум між підприємцями двох країн. А ще плануватимуть зустріч на рівні президентів – Володимира Зеленського та Віктора Орбана.

Угорський дипломат приїхав до України з візитом на запрошення українського колеги. Це перша зустріч послів двох країн після кількох дипломатичних скандалів наприкінці минулого року. Дмитро Кулеба засудив антиукраїнську риторику з боку деяких угорських політиків та водночас напади і погрози угорській громаді в Україні.

Петер Сійярто підтвердив: Угорщина не підтримує сепаратистські настрої на Закарпатті. Натомість заявив, що Угорщина надасть кредит на будівництво доріг на Закарпатті, а ще надасть кошти на ремонт мосту і відкриття нового пункту на кордоні. Також напередодні Угорщина подарувала 50 апаратів ШВЛ Україні, і не лише для Закарпаття.

"Ми підготували проєкт реконструкції моста в Загоні, ми хотіли б відкрити новий прикордонних пункт між Великим Ходасем та Великою Паладдю. Ми готові надати кредит у 50 млн євро для будівництва доріг на Закарпатті", – зауважив Петер Сійярто.

Нагадуємо, голова МЗС Угорщини Петер Сійярто приїхав в Україну для подолання кризи у відносинах двох країн.

Попередній матеріал
Дубінського звільнять із посади заступника голови податкового комітету – включення з Ради
Наступний матеріал
Думай-те: подумали і відкрили ще дві кримінальних справи проти Байдена – "Час Ч"
Loading...

МЗС Угорщини викликало посла України через заборону в'їзду угорському високопосадовцю – подробиці

Крок назустріч: як обговорили мовне питання Дмитро Кулеба і міністр МЗС Угорщини – включення

Спільний брифінг Дмитра Кулеби та голови МЗС Угорщини – відео