На зміну першому теплу в столицю прийшли весняні дощі

  На зміну першому теплу прийшли весняні дощі. Початок травня ряснітиме опадами. Проте уже з середини місяця синоптики прогнозують - до столиці повернеться літнє сонечко. Натомість за народними прикметами Київ чекає дощовий травень і червень та пізня осінь.

  Дощами зустрів киян травень. Проте уже 15 цього місяця у Києві та області синоптики прогнозують потепління. Температура повітря прогріється до двадцяти чотирьох градусів.

  Журналіст "5 канал": "Прогнозувати погоду синоптики беруться лише на 10 днів. Усі подальші передбачення? імовірні лише на 50 відсотків. Проте дізнатися, якою погода буде за півроку можна уже сьогодні. Для цього потрібно пильніше приглядатися до довкілля".

  Лариса Горенко, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв: "Така існує прикмета, якщо навіть горобина зацвіла пісно, то це буде пізня осінь. якщо черемха зацвіла раніш часу - це вже будуть, вона до перших приморозків може зацвісти в травні. Якщо багато хрущів на дереві - це прикмета, що буде гарний врожай і саме буде сухий травень і сухе літо".

  Останій місяць весни знаковий для народного синоптичного календаря. Саме за погодою травня  можна дізнатися якою буде осінь, а то й зима.

  Лариса Горенко, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв:равень проявляє себе дощовим, достатньо прохолодним і очевидно це проявиться на весь травень. Молодий місяць почався дощем, теж говорить про те, що перша декада і очевидно перша декада червня і можливо літо проявить себе з такими ознаками, як ми бачимо зараз з відчуттям прохолоди і свіжості".

  Знають як визначити погоду за народними прикметами і кияни. Проте прикметам, як і прогнозам синоптиків, вірять не завжди.

  Наталя Гончарова, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Першотравневі свята в столиці пройшли спокійно
  Наступний матеріал
  Село велосипедистів на Вінниччині [відео]
  Теги:
  Loading...