Село велосипедистів на Вінниччині [відео]

  Ціле село велосипедистів - є на Вінниччині. У Великій Кісниці, що на кордоні з Молдовою, на 1800 мешканців - припадає чи не удвічі більше велосипедів. Є вантажні, святкові та щоденні. Місцеві без веломашин просто не уявляють свого життя.

  Дев`яносто дев`ятирічний Олександр Кожухар від минулого року на велосипед сідати не ризикує. Каже, вік не той. Але без двоколісного друга не обходиться жоден вихід на вулицю - він старенькому замість палиці.  Дідусь згадує - веломашини у Великій Кісниці з`явилися в тридцятих роках, і отримували їх лише вибрані. 

  Нині - кісничани не уявляють собі іншого засобу пересування. Та й не дивно - Велика Кісниця розтяглася майже на десять кілометрів. Тож на велосипедах їздять і до церкви, і в крамниці та школу. Як учні, так і вчителі. На шкільному подвір`ї знайти два однакових двоколісних - неможливо.

  Здавалося б, у такому вело-раю роздолля для відповідного бізнесу. Але місцеві підприємці нарікають – люди купують переважно деталі. А потім - "тюнінгують" транспорт відповідно до своїх потреб.

  Велосипед не розкіш, а засіб пересування - кажуть кісничани і додають - своїх залізних коней ні на що міняти не збираються. Хоча й нарікають - старі радянські велосипеди у порівнянні з новими китайськими і надійніші, і дешевші. 

  Юлія Миронова, Олександр Будзіловський, Вінниччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  На зміну першому теплу в столицю прийшли весняні дощі
  Наступний матеріал
  У Чехії викрили міжнародну терористичну групу
  Теги: