На Печерську піднімають кран, що впав на житловий будинок

  Будівельний кран, який упав на будинок на вулиці Лютеранській, уже почали піднімати. Сьогодні його мають поставити на місце. Забудовник, який винен в інциденті, погодився компенсувати збитки місцевим мешканцям. Однак гарантій, що це не повториться - не дають ані будівельники, ані держава.

  Мешканці будинку на Лютеранській, 12 досі не можуть оговтатися від пережитого. Через будівельний кран, який гепнувся на їхній дах, у стінах з`явилися тріщини. 

  Вадим Міхно, місцевий мешканець: "Услышал страшный грохот, такой, как землетрясения - стены ходуном, дом ходуном, стекла задрожали. Через 10 секунд отголосок легкий. Неприятный момент".   

  Кран упав через грубе порушення будівельних норм, звітують держінспектори. Його поставили просто на землю, а мали - на бетон. За це причетні до інциденту отримають адміністративне покарання. Максимальний штраф - 153 гривні. 

  Держінспектор: "Неправильне встановлення цього крану на цьому будівельному майдані. Тобто, якщо воно було б правильним - це була б спланована земельна ділянка рівна, на ній встановлюються бетонні плити, а потім на ці бетонні плити повинен був встановлений цей кран".  

  У місцевих мешканців - своя версія: там просто не можна будувати. Проти скандального зведення вони  протестують уже вісім років. За проектом, поруч із столітніми будинками хочуть спорудити 15-поверховий готель, ніби-то - до Євро-2012. Щоби знайти на історичних схилах місце для масштабного комплексу - забудовнику віддали спортивний майданчик сусідньої гімназії.

  Олена Ванюшкіна, місцева мешканка: "Школьная площадка превращается чудесным образом на втором уровне под землей в спортивный зал. Дети, вместо того, чтобы заниматься и спортом и отдыхать во время перемен на улице, вынуждены будут через гостницу спускаться на второй уровень под землю, и там заниматься спортом".

  Чи законне будівництво - мешканці намагалися з`ясувати у головного архітектора столиці. Показують листування: у січні Целовальник обіцяв перевірити документи. У серпні - звітував: усе законно, дозволи на будівництво є.    

  Тетяна Семенова, місцева мешканка: "Підтверджується, що вищевказаний проект відповідає нормам з питань міцності, надійності, довговічності, експозиційній безпеці, санепідемнормам і рекомендований до затвердження. На основании этих рекомендаций было выдано разрешение на строительство. Это пишет Целовальник".

  Після падіння крана ситауція змінилася: будувати ніхто не дозволяв, запевняє головний архітектор.

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Проект, по которому там должно вестись строителство, или могло бы идти строительство - он еще не утвержден". 

  Тим часом, на ділянці й далі тривають будівельні роботи. Збитки місцевим мешканцям компанія-порушник обіцяє відшкодувати. Утім, жителів турбує інше: чи є гарантія, що цей випадок останній. Вони вже почали міркувати над тим, щоб оселитися де-інде. 

  Лада Волконська, місцева мешканка: "Я уже задумалась над тем, как перевести ребенка в другую школу, может переезжать отсюда. Потому что страшно за то, что дом может наш треснуть, рухнуть, когда начнут бить сваи, начнет строиться гостиница. И школа может также не выдержать".  

  Світлана Одаренко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лейпцигу померла знаменита косоока самиця опосума Хайді
  Наступний матеріал
  Прокуратура порушила справу проти екс-чиновника КМДА
  Теги: