Митцям на Андріївському узвозі знову погрожують виселенням

  Вулиця художників без художників. Митцям на Андріївському узвозі знову погрожують виселенням. Зелене світло претензіям інвесторів на мистецькі приміщення дало рішення Київради піврічної давнини. Воно легалізує зміну власника більшості майстерень. Художники та корінні жителі Андріївського говорять про знищення вулиці-музею.

  Віктор Каверін називає себе аборигеном Андріївського узвозу. Його майстерня тут уже 25 років. Згадує, отримав це приміщення в оренду після того як у вісімдесяті разом із колегами по спілці молодих художників організовував день Києва. В будинку номер тридцять шість таких майстерень - сімнадцять та одна художня галерея. За цим документом, тепер він належить компанії "Альянс-Інвест".

  Андріївський узвіз - єдина вулиця Києва, яка ніколи не перебудовувалась. Тут застаріло усе - комунальні мережі, стріхи, фасади. Місцеві кажуть, реставрація Андріївському потрібна. Утім за намірами міської влади бачать загрозу знищення "Душі Києва". Кажуть, вулицю віддали на розтерзання інвесторам. А єдиної концепції її оновлення і досі немає.

  У міській раді обвинувачення спростовують. Кажуть, легендарній вулиці нічого не загрожує. Втім, на громадську ініціативу комісія Київради з питань землевідведення, архітектури та містобудування таки відреагувала. Там створили спеціальну депутатську групу. А її засідання пообіцяли зробити відкритими для городян та преси.

  Віктор Коверін потроху готується до виселення. Термін його орендної угоди спливає наступного року. Проте прощатися з Андріївським художних не хоче.

  Найзагадковішим на Андріївському узвозі вважається будинок Булгакова, він тут під тринадцятим номером. Втім місцеві віднедавна стали називати "булгаківськими" і решту будинків узвозу. Деякі з них продані ще 5 років тому, причому їхні мешканці про це навіть не здогадуються.

  Алла Козакова, Денис Ковальов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.43Мб)

  Попередній матеріал
  У зоопарку зробили платними телефонні поради по лікуванню тварин
  Наступний матеріал
  Екс-депутати почали скаржитися на безгрошів`я (репортаж)
  Теги:
  Loading...