Екс-депутати почали скаржитися на безгрошів`я (репортаж)

  Подайте мільйонеру. Депутати попередніх скликань звертаються до Парламенту з проханням допомогти фінансово. Звернення численні - і голова Верховної Ради побоюється: депутати можуть піти до суду. Бо фінансів на всіх не вистачає - а за Законом правда на їхньому боці.
  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "Збідніла рада. Криза так б`є по законодавчому органу - що тепер і тут мізкують як би зекономити. Бо вже й депутати попередніх скликань атакують Парламент проханнями про допомогу - матеріальну".

  За Законом - якщо депутат після закінчення каденції не зміг працевлаштуватися - отримує гроші з Парламенту. Перший рік безробіття - 80 відсотків депутатської зарплати. У наступні роки - по півзарплати. Скільки це - народний депутат попередніх скликань Лев Миримський навіть не знає. Але за матеріальною допомогою людина, яку називають мільйонером, звертається. Пояснює - гроші йому не потрібні. Потрібен - лише трудовий стаж.

  Лев Миримський, народний депутат IV скликання: "Моя трудовая книжка в ВР, а раз - там то я там получаю і зарплату. Но отдаю её в свой благотворительный фонд. Но я двумя руками за то, чтоб отменить эти льготи. Мне зарплата не нужна!"

  Копійка до копійки. У списку депутатів, які звертаються по матеріальну допомогу - люди, яких вважають не найбіднішими. Це - Ганна Антоньєва, Петро Диминіський, Ярослав Мендусь. Людмила Супрун теж у цьому списку. Але здивована з`явою свого прізвища серед прохачів. Каже - провокація, заяви не писала. Кошти отримувала лише тоді, коли була непрацевлаштована. Тепер грошей від Ради -  не потребує. Рекомендує депутатам свої кишені перетрясти.

  Людмила Супрун: "Не ходили на роботу, нічого не робили, двічі вибори проводили, билися там. І рука ще й піднімається брати путівки і транспорт цим мільярдерам".

  Усім все-одно не вистачить - вже попереджає керівництво Парламенту. Виплатити цьогоріч матеріальну допомогу - проблематично. А робінгудів, які беруть допомогу, аби роздавати біднішим - не розуміють.

  Олександр Лавринович, перший заступник голови ВР: "Благочинність це коли ти віддаєш своє. А коли віддаєш бюджетне - те що тобі самому не потрібне - це трошки по-іношому називається. Це всі депутати мають руки, голову і добре влаштовуються".

  Тепер їм і самим не вистачає. Запевняють - після затвердженого кошторису особливо шикувати не будуть. Усе так зле, бідкаються у Парламенті - що у депутатів тепер проблеми навіть із житлом. За готель "Київ", куди заселяють обранців з інших міст - платити майже нічим. Добове перебування там обходиться бюджету у 400 гривень. Доведеться шукати місце ближче до Ради - тепле, і  не таке дороге.

  Ольга Сніцарчук, Андрій Поставець, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.45Мб)
  Попередній матеріал
  Митцям на Андріївському узвозі знову погрожують виселенням
  Наступний матеріал
  "Черевиковий протест" триває - латвійці жбурляють взуття в дім парламенту
  Теги:
  Loading...