Кривий Ріг
Кривий Ріг Depositphotos

Може зупинитися увесь Кривий Ріг: нардеп про ризики законопроєкту №1210

  Читайте по-русски
  Міжнародні організації попереджають, що в Україні будуть найвищі рентні платежі у світі за всіма гірничо-видобувними компаніями

  Ухвалення законопроєкту №1210, який підвищує плату за видобуток залізної руди, загрожує країні не просто зупинкою росту економіки і ВВП, а й знищенням всієї гірничодобувної промисловості. Про таке повідомляє OBOZREVATEL із посиланням на позафракційного депутата Дмитра Шпенова.

  Депутат пояснює, що підвищення ренти на видобуток залізної руди критикують усі відомі міжнародні організації. За його словами, Україна може стати країною з найвищою рентою.

  "Це популістський підхід щодо даного законопроєкту. Всі міжнародні організації, як, наприклад, PriceWaterHouseCoopers, зробили висновок, що у нас будуть найдорожчі рентні платежі в світі за всіма гірничо-видобувними компаніями. Собівартість нашого видобутку ніяк не зрівняється, наприклад, із рудою, яка видобувається в Австралії. "Укрметалургпром" і Федерація металургів України також виступили категорично проти", – сказав Шпенов.

  Він зазначив, що зупинка навіть одного ГЗК загрожує неймовірними втратами для української економіки. Більше того, може зупинитися весь Кривий Ріг, який, фактично, існує завдяки гірничовидобувній галузі.

  "Це не просто втрата конкурентноздатності нашої країни з експортної позиції. З тих населених пунктів, де знаходяться гірничо-видобувні підприємства, просто люди роз'їдуться. Їх не залишиться на території України. Наприклад, у Кривбасі і так дуже важка ситуація щодо робочих місць, а так буде взагалі катастрофа. Величезне місто перетвориться в населений пункт, тому що без ГЗК не існує таких міст, як Кривий Ріг. Це місто гірників і металургів. Це катастрофа, цього не можна допустити", – зазначив Шпенов.

  Він додав, що через підвищення ставок постраждає не тільки гірничовидобувна галузь, але і вся економіка країни.

  "Про жодне зростання економіки, яке прогнозує прем'єр-міністр, не може бути й мови. Якщо закриють два-три ГЗК – це буде катастрофа", – підсумував нардеп.

  Попередній матеріал
  Роботодавці у сфері вищої освіти були здивовані ефективністю роботи Державної регуляторної служби
  Наступний матеріал
  Єдиним способом достукатися до влади є ДРС – "Укртатнафта"
  Теги: