Міністерство юстиції створило антирейтинг роботодавців, які не платять зарплату

  У судових виконавців перебуває понад 500 тисяч проваджень з примусового стягнення заборгованості по зарплаті

  Мін'юстом України створено антирейтинг підприємств-роботодавців, відповідно до якого з 1 квітня 2018 року розпочнеться стягнення заборгованості зарплати на користь працівників. Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на заяву заступника міністра юстиції Світлани Глущенко. Вона зауважила, що до так званого рейтингу входять підприємства усіх форм власності.

  "Робота Міністерства юстиції зі стягнення заборгованості полягатиме у рамках виконавчого провадження судових рішень. Будуть створені мобільні штаби і групи, які виїжджатимуть на конкретні підприємства, що є на верху антирейтингу. У нас на сьогодні сформований такий антирейтинг відповідних підприємств", – акцентувала Глущенко.

  Також вона заявила, що міністерство обрало цей напрямок одним з пріоритетів у роботі відомства, так як наразі у судових виконавців перебуває понад 500 тисяч проваджень з примусового стягнення заборгованості.

  "На сьогодні в органах Державної виконавчої служби перебуває понад 500 тисяч виконавчих проваджень з примусового стягнення заборгованості. Це серйозний показник. Відповідно, ми зобов’язані реагувати на таке ганебне явище і показувати всім, що не платити заробітну плату – це злочин", - зауважила юрист, зазначивши, що торік органами ДВС стягнено 2 мільярди 100 мільйонів гривень із заборгованості по зарплаті.

  За словами Глущенко, паралельно з організаційними діями, Міністерство юстиції проводить активну інформаційну кампанію, яка чітко пояснює громадянам, особливо працівникам, як забезпечити своє право на отримання зарплати.

  "Ця компанія є не лише практичною, а й інформаційною. Тому що ми, в першу чергу, націлені на те, щоб підвищувати правосвідомість і правову обізнаність нашого населення, в тому числі роз’яснюючи, як ці питання (стягнення заробітної плати) можна самостійно вирішити. Це комплексний підхід", - зазначила вона.

  Як повідомляв 5.UA, Кабмін ухвалив рішення зарахувати відділення державної виконавчої служби та відділу державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських, міжрайонних управлінь юстиції до структури відповідних головних територіальних управлінь юстиції, утворити бюро правової допомоги з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

  Попередній матеріал
  "Дякую за роботу": Трамп звільнив Тіллерсона з посади глави Держдепу США
  Наступний матеріал
  У Києві чоловік відкрив стрілянину у магазині, його затримали

  Українець, якого у Росії завербувала ФСБ, за власним бажанням звернувся до СБУ

  В Україні автовиробництво збільшилось майже вдвічі

  Пішов з життя відомий український телеведучий

  Україна оштрафувала російські авіакомпанії на 5,4 млрд грн

  Ніжні слова й троянди: як українські політики й урядовці привітали жінок з 8 березня

  Конфлікт МОЗ та НМУ: як розбіжності існують у заявах представників міністерства