vidido.ua

Уряд створить бюро безоплатної правової допомоги в усіх регіонах України

  Кабміном передбачена ліквідація 586 територіальних органів Міністерства юстиції на районному та міському рівнях

  Кабмін ухвалив рішення зарахувати відділення державної виконавчої служби та відділу державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських, міжрайонних управлінь юстиції до структури відповідних головних територіальних управлінь юстиції, утворити бюро правової допомоги з надання безоплатної вторинної правової допомоги, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Відповідно до тексту постанови №99 від 11 лютого, оприлюдненої на сайті уряду, Кабмін постановив ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції за переліком згідно з додатком.

  Крім того, цією ж постановою Кабмін постановив перерозподілити бюджетні кошти в сумі 68,6 тис. грн шляхом зменшення їх обсягу за програмою "Керівництво та управління у сфері юстиції" та збільшення їх обсяги за програмою "Забезпечення формування та функціонування системи безоплатної правової допомоги, а також внести відповідні зміни до постанови уряду №268 від 9 березня 2006 року "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", а також №85 від 5 квітня 2014 року "Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів".

  Постанова передбачає ліквідацію 586 територіальних органів Міністерства юстиції на районному та міському рівнях та утворення 428 бюро правової допомоги в місцевих центрах із надання безоплатної вторинної правової допомоги, що забезпечуватимуть громадянам правовий захист і надаватимуть доступ до онлайн послуг Мін'юсту. Крім того, ухвалення постанови надасть можливість скоротити на 25% (з 17,516 тис. до 13,211 тис. штатних одиниць) чисельність держслужбовців територіальних органів юстиції.

  Кабмін вважає, що це рішення сприятиме суттєвому розширенню доступу громадян до безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги, а також електронних сервісів Міністерства юстиції на рівні територіальної громади.

  Як повідомляв 5.ua, 1 липня 2015 року в усіх регіонах України відкрилися 100 центрів безоплатної вторинної правової допомоги

  Попередній матеріал
  У Кремля закінчуються гроші: бойовики "ДНР" позбавляють пенсій усіх, хто отримує виплати від України (документ)
  Наступний матеріал
  Україна звернеться в ЮНЕСКО через знесення будинку Тараса Шевченка в Оренбурзі
  Теги:
  Loading...

  Більше половини членів Вищої ради правосуддя обиратимуться самими ж служителями Феміди

  Прокуратура втратила право вести слідство

  Конституційна комісія направила Президенту затверджений проект змін до Конституції щодо правосуддя