Володимир Зеленський
Володимир Зеленський прес-служба Президента України

Металурги закликають Зеленського не допустити економічної катастрофи в Кривому Розі

  Читайте по-русски
  У випадку зупинки ГЗК – без роботи залишиться маса людей, які працюють і в малому бізнесі

  Ухвалення законопроекту №1210, яким передбачено підвищення рентних ставок на видобуток залізної руди в кілька разів, змусить власників зупиняти виробництва, тому що привезти руду з Росії буде коштувати дешевше. Про це йдеться в листі глави Федерації металургів України Сергія Біленького та керівника Центрального комітету профспілки металургів і гірників Сергія Комишева президенту України Володимиру Зеленському, копія якого є в розпорядженні видання "МинПром".

  Автори листа звертають увагу, що найсильніший удар буде завдано по рідному місту глави держави – Кривому Рогу.

  "Пане президенте, Ви прекрасно знаєте, як будується економіка. Ви знаєте, що відбувається з містами в яких закриваються підприємства. Ми всі були цьому свідками в 90-ті. Підвищивши рентну плату на видобуток залізної руди, знищивши наші гірничо-збагачувальні комплекси, народні депутати вб'ють Кривий Ріг", – мовиться у листі.

  Автори звернення зауважують, що у випадку зупинки ГЗК – без роботи залишиться маса людей, які працюють і в малому бізнесі. Себто продавці магазинів, АЗС, майстри салонів краси і багато хто ще, оскільки у гірників не буде грошей.

  "Спочатку це буде удар по Кривому Рогу – молодь почне шукати нові міста і країни для життя, професіонали також поїдуть за кордон і залишаться у нас тільки люди похилого віку, які будуть тихо доживати свій вік. А потім вдарить і по Україні", – застерігають промисловці.

  Вони наголошують, що такого розвитку подій в нашій країні не можна допустити: "Вас обрав народ України і Ви обіцяли піклуватися про народ. Ви просили кожного з нас взяти на себе відповідальність за розвиток країни і люди охоче допомагають Вам кожен день на своєму робочому місці. Володимир Олександрович, люди підтримують Вас у всьому, але зараз вони просять Вас підтримати їх. Ваш народ просить про допомогу і сподівається, що Ви дійсно дбаєте про людей, а не про інтереси олігархів. Подумайте, будь-ласка, про кожного українця і не допустіть великої трагедії в рідному місті і в Україні".

  Раніше міжнародна аудиторська компанія PWC провела дослідження, за яким зміни до Податкового кодексу, закладені в законопроекті №1210, зроблять рентні платежі в співвідношенні до комерційного прибутку підприємств – майже в 10 разів більшими, ніж в Росії, або Австралії, Бразилії та Китаї.

  Попередній матеріал
  У Польщі затримали українця, який 14 років переховувався від Інтерполу
  Наступний матеріал
  Новий закон про оренду державного і комунального майна порушує права місцевих громад – голова ДРС
  Теги: