Державна регуляторна служба
Державна регуляторна служба 24tv.ua

Новий закон про оренду державного і комунального майна порушує права місцевих громад – голова ДРС

  Читайте по-русски
  Закон передбачає диктат Києва щодо регіонів, що суперечить децентралізації влади, сказала Ляпіна

  Новий закон про оренду державного та комунального майна загрожує наступом на права місцевого самоврядування, якому практично не дадуть розпоряджатися майном громади, що є їхнім правом згідно із законом. Про це повідомила глава Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, пише "24 канал".

  За її словами, закон передбачає диктат із боку Києва щодо регіонів. А це вже крок назад у процесі децентралізації влади.

  "Відбувається наступ на права місцевого самоврядування, тобто йому практично не даватимуть власноруч розпоряджатися на свій розсуд майном громади, на що їх уповноважила громада. Якщо ми вважаємо, що вони там корумповані або якісь погані, то це вирішується виборами, а ніяк не великим братом, який із Києва буде диктувати, як розпоряджатися комунальним майном", – заявила Ляпіна.

  Також закон передбачає обмеження можливостей розміщувати обладнання для телекомунікацій.

  "І це в той час, коли ми розповідаємо про державу в смартфоні, про "діджиталізацію". Так вибачте, це неможливо без того, щоб розвивати мережі. Що ж ми робимо? Це суперечить уже прийнятим законам, які були спрямовані на розвиток галузі", – сказала глава ДРС.

  Крім того, закон передбачає взяття коштів від облгазів за оренду, яку вони використовують. Але тут виникає маса нюансів, які не зазначено в бюджеті.

  "А що використовуєте – державне або комунальне, взагалі особисте? Ніхто не провів інвентаризацію. Була відповідна постанова Міністерству енергетики – провести до 1 грудня 2017 року інвентаризацію газорозподільних систем, наявність правовстановлюючих документів перевірити і так далі. Чи було це зроблено? Ну, судячи з усього, ні", – резюмувала Ляпіна.

  Попередній матеріал
  Металурги закликають Зеленського не допустити економічної катастрофи в Кривому Розі
  Наступний матеріал
  Без парасольок не обійтися: грози й дощі накриють більшу частину України
  Теги: