Мешканці київського будинку борються із свавіллям приватного ЖЕКу

  Власні тарифи, удвічі вищі, аніж по місту, встановив для мешканців будинку по вулиці Княжий Затон, 21 приватний ЖЕК. За тепло та прибудинкову територію там сплачують майже шість гривень за квадратний метр, тоді як комунальні ЖЕКи беруть трохи більше трьох. Відмовитися від цих послуг мешканцям не вдається уже чотири роки.

  Надія Лисенко, місцева мешканка: "Остання платіжка, яку я отримала від ТОВ "Ковальска-Житлосервіс" - на суму одна тисяча сто майже тринадцять гривень. Це приблизно 8 гривень в розрахунку на один квадратний метр площі".

  Жінка підрахувала: за чотири роки, відтоді як оселилася в цьому будинку, заплатила приватному ЖЕКу 42 тисячі гривень. І це - лише за опалення та прибудинкову територію. Натомість, якісних послуг так і не отримала. Ба більше: за цей час не змогла дізнатися - за що ж вона платить.

  Надія Лисенко, місцева мешканка: "Не можу до сих пір добитися виписки з особового рахунку про нараховані та сплачені платежі. За січень буду утримуватися від оплати, доки не отримаю виписку із свого особового рахунку".

  У сусідки пані  Надії - Тетяни Спіцак - терпець урвався ще два роки тому. За цей час завинила ЖЕКу 20 тисяч гривень.

  Тетяна Спіцак, місцева мешканка: "Були вимоги КМДА до 2009 року оплачувати житло за 1 кв. метр гривня 10, Ковальська з нас брала по 9 гривень 20 копійок. Вони подали на мене в суд, що я не хочу їм ще платить кошти". 
   
  Вкотре з`ясувати, за що саме мають платити, мешканки ідуть до ЖЕКу разом із знімальною групою. Тут на нас не чекають.

  Мешканці: "Я вибачаюсь, до Вас можна звернутися?"

  Працівник ЖЕКу: "Ні, не можна, тому що в мене перевіряючий. Або чекайте, або наступного разу з дозволу генерального директора. Я взагалі не чую, хто там говорить. Приходьте іншого разу". 

  Та генерального директора на місці немає. Як і його секретарки.

  Працівник ЖЕКу: "Его пока что нету".

  Мешканці: "А когда он будет?"

  Працівник ЖЕКу: "Он не отчитывается перед нами. Я вообще не на своем месте, я кадр. Заболела наш секретарь".

  Мешканці - знову з порожніми руками. Щоби покласти край завищеним тарифам та сумнівній якості комунальних послуг на Княжому Затоні , 21 вже давно вирішили створити ОСББ.

  Тетяна Спіцак, місцева мешканка: "Попросила зареєструвати заяву з питання створення ОСББ. Цю заяву я надавала у 2011 році. Наш будинок являється інвестиційним, власники квартир, згідно закону про приватизацію державно-житлового фонду, мають право визначати самі обслуговуючу організацію, яка буде обслуговувати будинок якісно".

  Посприяти у створенні ОСББ обіцяють у мерії, адже іншого впливу на приватний ЖЕК немає. 

  Володимир Стороженко, начальник ГУ житлового господарства КМДА: "Міська державна адміністрація, звичайно, допоможе знайти розуміння і знайти ту золоту середину мыж "Ковальська-Житлосервіс"  і громадянами, і ми тут просто переконані - ми допоможемо створити ОСББ".

  Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків має право вирішувати, у кого і за якими цінами замовляти послуги: у приватного чи комунального ЖЕКу, чи у інших відповідних структур. А поки мешканцям будинку лишається зібрати щонайменше 51 відсоток голосів - за створення ОСББ.

  Світлана Одаренко, Олексій Тищенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Бориса Олійника висунули на здобуття Нобелівської премії
  Наступний матеріал
  Крану "Захарій" виготовляють нову стрілу
  Теги: