Авдіївський коксохім завод
Авдіївський коксохім завод dt.ua

Авдіївський коксохім – унікальний приклад збереження виробництва в умовах бойових дій, – директор

  Для заводу критичним було питання енергозабезпечення – нині для нього знайшли рішення

  На Авдіївському коксохімічному заводі створили енергоострів, аби зберегти виробничі потужності підприємства в умовах війни на сході. Про це повідомив генеральний директор АКХЗ Муса Магомедов під час Міжнародного металургійного форуму, передає UAProm.

  "По суті, ми створили енергоострів, який керувався в ручному режимі, хоча таких прикладів у нас не було, так само як і роботи під обстрілами протягом трьох років", – зазначив він.

  За словами голови Авдіївського коксохіму, з початку війни на Донбасі було зафіксовано 320 влучень по заводу. "Після першої зупинки консервація потужностей зайняла чотири доби, але ми навчилися, тому остання консервація зайняла 60 годин", – розповів він.

  Водночас, Магомедов зазначив, що глобальною проблемою для заводу було питання електропостачання: "До підприємства йшло 4 лінії електропередач: дві "макіївські" і дві "ясинуватські". У ході бойових дій вони перебивалися більше 200 разів, але завжди залишалася то одна лінія, то інша, тому зупинок АКХЗ було всього 15".

  У лютому цього року остання лінія була перебита ворожим вогнем, відтак завод залишився "на власній генерації".

  "Працівники підприємства спільно з ДТЕК проклали лінію від Очеретиного до АКХЗ, тому зараз у нас є два введення з підконтрольній Україні території, що дозволяє заводу працювати більш надійно", – повідомив гендиректор заводу.

  Як стало відомо, для створення власної генерації придбали генератор потужністю 1 МВт, турбінну установку потужністю 2,5 МВт (її вартість складає $2,5 млн), а також пристрій м'якого пуску для газодувних машин з евакуації коксового газу.

  Зважаючи на неодноразове пошкодження повітряних кабельних ліній також було прийнято рішення прокласти силові кабелі під землею.

  "Ми навчилися в умовах повної зупинки запускатися за допомогою так званого дефібрилятора. Це послідовність дій, коли спочатку запускається один механізм, потім інший. Якщо коротко, то спочатку запускається низка механізмів, які дозволяють запустити евакуацію коксового газу, після цього почнеться завантаження батарей, потім запускаються один за іншим турбогенератори, для чого потрібен природний газ", – розповів гендиректор.

  Таким чином, за словами Магомедова, фактично був створений енергоострів. Ним можна керувати у ручному режимі.

  "Ми знайшли рішення, яке дозволило виділити мінімальну кількість обладнання в енергоострів. Треба розуміти,що  для збереження заводу ми працювали місяцями в умовах, коли включення будь-якого приладу понад 5 КВт узгоджувалося з головним енергетиком. Був випадок, коли включення малопотужного двигуна призвело до зупинки всього заводу. Це людський фактор", – зазначив топ-менеджер.

  Утім, досі не вирішеними залишаються істотні екологічні ризики. 

  "Частина з них вирішена, частина – ні. Наприклад, склад бензолу. Його гасили більше доби. Крім того, постає питання хлораторної суміші, яка має радіус ураження 3 км. Зараз ми працюємо без сховищ для бензолу, так би мовити, з коліс – або залізничних, або автоцистерн. Що стосується хлору, то, звичайно, отримуємо воду гіршої якості, але гарантуємо безпеку населення", – підкреслив гендиректор. 

  Говорив Магомедов і про логістичні проблеми АКХЗ. Зокрема, він нагадав, що історично завод мав три напрямки відвантаження та приймання вантажів – Донецький, Ясинуватський та Покровський.

  "Але лінія фронту пройшла через дві гілки, після ми залишилися на одній залізничній лінії, якою потрібно 10 тис. тонн коксу вивезти і 20 тис. тонн вугілля ввезти. Незважаючи на загальні проблеми в адміністрації "Укрзалізниці", ми із залізничниками Авдіївської станції працювали завжди злагоджено, разом відновлювали, давали їм тепловози, вони – нам. Проблеми вирішувалися спільними зусиллями", – прокоментував ситуацію гендиректор підприємства.

  Попередній матеріал
  Новотроїцька вітрова станція, яку профінансував "Укргазбанк", розпочала генерацію екологічно чистої енергії
  Наступний матеріал
  Луценко: Керівник арсеналу в Калинівці знав, що "об'єкт практично беззахисний"
  Теги:

  Через "Укрзалізницю" ми змушені зараз знизити виробництво – гендиректор АКХЗ

  Підвищення залізничних тарифів може зіграти злий жарт з АКХЗ – гендиректор

  Авдіївці повернули світло – директор АКХЗ