Літаки летять – перші кадри F-16 в українському небі, "бавовна" в Маріуполі – хроніка 893-го дня Великої війни

893 день великої війни 5 канал
Наші пілоти вже опановують ці літаки і почали їх використовувати для бойових завдань

Винищувачі F-16 прибули до України і вже виконують бойові завдання. Це офіційно підтвердив президент Володимир Зеленський під час вручення державних нагород до 20 річниці створення Повітряних сил України. Під час церемонії у небо здійнялися два літаки F-16. Перші кадри з довгоочікуваною авіацією і перші коментарі про бойові літаки дивіться в хроніці 893-ї доби Великої війни в огляді журналістки "5 каналу" Ганни Рибалки.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Це сталося. Винищувачі F-16 вже в Україні. Це офіційно підтвердив президент України. Під час церемонії нагородження військовослужбовців Повітряних сил, які нині відзначають 20 річницю з дня створення, у небо здійнялися два бойові літаки F-16.

"Від початку цієї війни ми говорили з партнерами про те, що необхідно закрити наше небо від російських ракет і літаків. Ми провели сотні зустрічей і перемовин, щоб зміцнити ППО. Ми часто чули у відповідь – це неможливо. Але все ж ми зробили можливим те, що було нашою амбіцією, нашою обороною потребою. Це реальність F-16 в Україні. Ми забезпечили це", – заявив Зеленський.

Верховний головнокомандувач заявив, що наші пілоти вже опановують ці літаки і почали їх використовувати для бойових завдань.

"Бажаю Повітряним силам відчувати гордість українців нашою бойовою авіацією і приносити Україні саме такі бойові результати, які наблизять нашу перемогу", – сказав президент.

"Перемога на землі – кується в небі!". Командувач Повітряних сил каже: за два з половиною роки знищили понад 8 тисяч повітряних цілей ворога: сотні літаків та вертольотів, тисячі крилатих ракет та безпілотників. Українські пілоти виконали понад 20 тисяч бойових вильотів. А ще генерал-лейтенант показав кадри пусків крилатих ракет Storm Shadow бомбардувальниками Су-24. Так військові працювали по штабу ворога в окупованому Криму торік.

Водночас американське видання The Economist пише: в Україну прибули 10 з 79 винищувачів F-16. Їх доправили ще 31 липня. А до кінця 2024 року Україна може літати на 20 винищувачах американського виробництва. Решта, обіцяна коаліцією F-16 на чолі з Данією та Нідерландами, надійде партіями упродовж 2025 року.

російський літак, який збили за чотири сотні кілометрів до найближчої точки на лінії фронту України. У Головному управлінні розвідки розкрили ексклюзивні подробиці феєричного падіння бомбардувальника Ту-22М3 19 квітня цього року неподалік Богомолова у Ставропольському краї країни-агресорки. Про це йдеться у фільмі "Збиті льотчики росії".

Читайте також: Зеленський офіційно показав перші українські винищувачі F-16 – відео.

Бомбардувальник Ту-22М3 злетів із північно-кавказької авіабази "Моздок" до Краснодарського краю. Там у росіян рубіж пуску ракет Х-22 по території України. Але це був його останній політ.

"Плідна і довга робота дає про себе знати. Це той же прийом і ті засоби, які ми використовували, коли знищили в повітрі літак А-50", – повідомив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

Як повідомляє ГУР, воєнна розвідка України встановила імена та детальні відомості про чотирьох воєнних злочинців зі складу екіпажу знищеного російського бомбардувальника Ту-22М3. Всі четверо змогли катапультуватися, вижили двоє. Це командир корабля та штурман авіазагону. Розвідка відкрила їхні дані – повні профайли на злочинців у відкритому доступі на порталі "Книга катів українського народу".

Потужніша, ніж Кримський міст. Потайки і без червоних стрічок росіяни запустили нову залізницю з Ростова-на-Дону до Маріуполя. І вже використовують її для перевезення вантажів. Сполучення проходить через села Гранітне та Маловодне на Донеччині. За даними радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, ця гілка, яку будували 13 місяців, може кардинально змінити ситуацію на фронті. Адже ворог поліпшить свою логістику. До того ж, залізниця має більшу пропускну здатність за незаконно споруджену переправу через Керченську протоку.

Ймовірно, маріупольські партизани у найближчому майбутньому подбають, щоб цей об'єкт ворога не опинився поза увагою Сил оборони. А поки що "бавовна" завітала в інше місце: у Маріуполі неподалік нової військової бази загарбників добряче спалахнуло. Чорний стовп диму видно було здалеку. Чекаємо на деталі про наслідки "бавовни".

Ганна Рибалка, "5 канал".

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
"Не хочу грати в Арестовича, але одужувати ми будемо дуже довго": медики про те, що чекає на країну після війни – "Невигадані історії"
Наступний матеріал
Взимку можливе руйнування теплової системи – енергетик дав поради як мінімізувати наслідки для будинків
Loading...