Київські бари і ресторани нехтують Законом "Про обмеження куріння у громадських місцях"

  Більше половини київських барів і ресторанів - нехтують Законом "Про обмеження куріння у громадських місцях". На це скаржиться волонтерська група "Київ без тютюнового диму". Головні порушення - власники барів та ресторанів виділяють для некурців - меншу частину приміщення. Тоді як за законом, необхідно щонайменше половину місця. Інша халепа - через невідокремлені зали - тютюновий дим легко потрапляє з одного приміщення в інше.

  Це один зі столичних суші-барів. При вході офіціант демонструє  - у відвідувача завжди є право вибору. Про закон, що гарантує курцям і не курцям однакову кількість місць, тут добре знають. Заприсягаються - приписи виконують.

  Аліса, адміністратор суші-бару: "В каждом ресторане существует зона для некурящих и для курящих гостей в принципе половина на половину, но больше конечно же курящих гостей".

  Позначки про заборону куріння і навпаки, його -дозвіл - є. Утім, зала - одна на всіх. Повітря відповідно теж, закидають ті, кому дихати тютюном остогидло. Волонтерка Євгенія два місяці шукала у Києві кав`ярні без диму.

  Євгенія Малих, волонтер: "В одному із закладів куди я зайшла ми запитали " Де у вас тут місця, де курять?" На що адміністратоьр нам усміхнулась "В нас курять всюди!".Ми кажем а де ж нам сісти якщо ми не куримо? - Ну сідайте, де хочете".

  За законом, громадські заклади мають виділяти щонайменше 50  відсотків місць для некурців. А приміщення облаштувати так, щоби дим з однієї зали не потрапляв до іншої. Штраф для порушників - від однієї до 10ти тисяч гривень. Змусити платити власників ресторанів уповноважене Управління захисту прав споживачів. Зазвичай воно проводить планові перевірки, про які власники ресторанів знають заздалегідь. А от захопити зненацька можна лише за скаргою відвідувача.

  Тарас Шевченко: "Якщо немає скарги - практично немає перевірки". 

  Торік чиновники отримали від гостей кав"ярень аж одну скаргу. Ці дівчата щойно вийшли з одного популярного закладу столиці.

  А цей чоловік каже - якщо заклад до душі - запах тютюну можна й перетерпіти.

  Журналіст "5 каналу": "Повна заборона куріння в громадських закладах Києва означатимед для них комерційну смерть. Адже зараз клієнти столичних кав"ярень і пабів - переважно курці.

  Ганна Рибалка, Олександр Котельников, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Начальників ЖЕКів на території яких будуть труїти собак звільнятимуть із роботи
  Наступний матеріал
  Голова ОБСЄ став на захист української опозиції
  Теги: