Київське хореографічне училище вимагає ремонту

  Візитівка українського балету - Київське хореографічне училище вимагає ремонту. Нині там протікає стеля, приміщення потребує утеплення та заміни вікон. Коштами благодійників нині відремонтували один із танцювальних класів. Решта - чекають на фінансування. Подробиці - далі у сюжеті.

  Мадока Ясіма приїхала до Києва з Японії. Нині вона - учениця Київського державного хореографічного училища. Щодня проводить біля станка по 5-6 годин. Мріє станцювати у "Сплячій красун".

  Мадока Ясіма, учениця: "Я приехала из Японии. третий год уже здесь. Я хочу здесь остаться, если можно. хочу в Киеве работать".

  Наступного року училище святкуватиме 80 років. Його випускники нині - зірки світового балету - працюють у Сполучених Штатах, Німеччині, Китаї та Румінії. Так, Іван Путров зараз - соліст Королівського балету у Великій Британії. Завдяки таким випускникам українська балетна школа відома у всьому світі. Попри те, що умови для навчання тут - не з кращих. У більшості танцювальних класів - дерев`яна підлога зношена нанівець.

  Олеся Шайтанова, учениця: "Мы занимаемся на деревянном полу, что иногда не очень удобно. Во всех европейских школах, во всех европейских заведениях уже давно есть покрытие, то есть линолеум, хотелось бы, чтобы и в наших залах он также преобладал. На сцене мы танцуем на линолуиме, а не на деревянном полу, и балетки очень протираются. Пары балеток хватает на неделю-полторы".

  Торік Мінкульт виділив училищу кошти на ремонт. Їх майже повністю витратили на реконструкцію учнівських гуртожитків. Силами благодійників відремонтували один із танцювальних класів. На ремонт пішли кошти зібрані під час Пушкінського балу. Решта - чекає на фінансування. Нині тут протікає стеля. У мороз - у класах - холодно, потрібно замінити вікна та утеплити стіни.

  Олена Бондаренко, заступник директора з навчальної роботи: "В залах було холодно, але в нас діти- фанати. вони в холодних залах теж займаються. Хоча, для їх здоровя, для їх майбутнього це недопустимо. Ці вікна - вони дуже великі, і вони були розраховані так, як несучі конструкції цього будинку. замінювати зараз на якісь нові - це дуже дорого, училище не може собі дозволити".

  Іван Дорошенко, директор КДХУ: "На це рік в нас не врахували комунальні послуги, а їх десь треба брати. І тут не тільки дах треба ремонтувати, тут треба ремонтувати систему водостоків, тут треа проводити утеплення, тому що стіни дуже тонкі, для наших погодних умов вони тонкі".

  А це - учбовий театр. Нині сцену використовують як навчальний клас. Конкурси та вистави тут проводити ніЯк - немає сценічного світла й апаратури. А ще - вимагає ремонту глядачевий зал та гримерні. Керівництво закладу наголошує - на Сирці немає жодного театру чи концертного залу. Тож учбовий театр міг би стати тут культурним осередком.

  Євгенія Подобна, Орест Пона, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Київрада нарешті ухвалила бюджет на 2013 рік
  Наступний матеріал
  Шестиметрову в`язану шапку виставили на Хрещатику
  Теги:
  Loading...