Київрада нарешті ухвалила бюджет на 2013 рік

  Київрада нарешті ухвалила бюджет на цей рік - сімдесятьма двома голосами "За", опозиція - уртималася. У КМДА зізнаються - бюджет "слабкий", утім ухвалювати його все одно було потрібно - аби розморозити капітальне будівництво, та перерахувати зарплати бюджетникам. За переьігом голосування спостерігали і громадські активісти, які задля цього напередодні зірвали сесію київради.

  На сесію Київради - йдуть депутати, журналісти та мітингарі. 22 представника від громадських організацій, як і пообіцяли напередодні - пустили до сесійної зали. Сьогодні, кажуть активісти, прийшли без гасел. Збираються лише спостерігати.
   
  Єгор Соболєв, активіст: "Це результат штурму, нажаль, для того, щоб отримати таку перепустку треба взяти штурмом Київраду і наступного дня вам напишуть - запрошуємо вас взяти участь у роботі сесії Будь яка людина, яка живе біля парку, який Київрада хоче роздерибанити і могла прийти і сказати - я проти. І тоді у парка більше шансів вижити. Сьогодні ми будемо просто спостерігати".

  Та охоронці вдарили на сполох - у одного з активістів металошукач побачив зброю. Ножа забрали, хлопця - пропустили. Однак, міліцію викликали, аби та з`ясувала - чи має він право носити такі речі. 

  Євген Карась, активіст: "Вони ждуть, що до них з вилами прийдуть щоб їх колоть. Насправді - от реально - щербет, шоколадка її зубами гризти неудобно. Кухонний побутовий ніж. Його не міліція вилучила, а я його віддав охороні".

  Попри побоювання - у залі жодних провокацій. Не бойкотує ухвалення бюджету й опозиція, але сама голосувати не збирається.
   
  Тетяна Меліхова, голова фракції БЮТ-"Батьківщина" у Київраді: "Бюджет 2012-го року не виконаний майже на 3 мільряди гривень - це дуже прілічна сума з 16. Точно так же - скільки би не малювали цифр по бюджету 2013-го року - він точно также буде не виконаний. Я знаю однозначно, що ми не будемо голосувати".

  Зі своїми пропозиціями до бюджету прийшли й активісти.

  Ігор Луценко: "Наприклад, Київпарктранссервіс -т ам лише 30 млн від нього заплановано, хоча за моїми підрахунками 150, 170, а моджливо й 200 млн".

  Народні депутати - прийшли полаяти місцевих.
   
  Олег Ляшко: "Я вам скажу де треба шукати резерви. Скільки тут землі роздерибанили, скільки тут майна роздерибанили. Я стою на цій трибуні, і я відчувааааю скільки мільярдів украли на цій трибуні".

  Попередній проект бюджету на 2013 рік - змінили у частині доходів. Їх збільшили на півмільряда гривень. Стільки заробити планують за рахунок орендної плати, продажу землі та комунального майна. Опозиція такі цифри розкритикувала вщент.

  Олексій Давиденко, депутат Київради фракція "УДАР": "В доходную часть заложили абсолютно нереальные показатели в 2 раза увеличили доход от сдачи в аренд комунальных помещений, почти в 2 раза увеличили сумму которая я должна прийти в 13 году от продажи комунального имущенства. Тоесть даже те подвалы которые у нас остались, или помещения аптек и магазинов надо будет продать, иначе собрать 500 млн за продажу комимущества невозможно".

  Крамаренко: "Ну, зараз ми бачимо всі ці цирфи реальними і відповідні розрахунки надні і проблем ми небачимо всі ці висловлювання мають поліитчний характер".

  Вже у понеділок депутати зберуться знову, аби внести зміни до бюджету. Воліють збільшити дохідну частину на 700 мільйонів за рахунок торішніх залишків. Тоді обіцяють - закласти 20-ти відсоткові муніципальні надбавки медикам та освітянам. Нині в бюджеті є лише половина необхідних коштів. Загалом столичній скарбниці не вистачає 7 із половиною мільярдів гривень.

  Руслан Крамаренко, заступник глови КМДА: "Капитальные вложения - строительство того же метро, тех же развязок, школ, колекторов - нам не хватает 4 млрд гривен. Мы отрправили всего заявку на 5 млрд 140 млн. Второе - это общий фонд. Это социальная сфера всего мы там считаем проблема около 3, 5 млрд гривен".

  Майже таку суму коштів - понад 8 мільярдів гривень - держава цьогоріч вилучить із міського бюджету. Повернути гроші у столицю міська влада сподівається за рахунок цільових дотацій із державної скарбниці. Перемовини з урядом тривають ще з грудня. Однак конкретних цифр сторони досі не узгодили.

  Світлана Одаренко, Віктор Сніжко, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  У Тунісі триває загальнонаціональний страйк [відео]
  Наступний матеріал
  Київське хореографічне училище вимагає ремонту
  Теги:
  Loading...