У Тунісі триває загальнонаціональний страйк [відео]

  Утриматися від подорожей до Тунісу - закликає українських туристів Міністерство закордонних справ. Водночас тих громадян України, які вже там перебувають, просять не відвідувати громадські місця. Звернення українського МЗС пов`язане з погіршенням ситуації в країні. Головна профспілка Тунісу - закликала до загальнонаціонального страйку. Він став кульмінацією протестів, які не вщухають від середи. Бунт розпочався після вбивства опозиційного лідера Шокрі Белаїда минулої середи.

  Зачинені банки, заводи, крамниці та порожні вулиці. Така ситуація - не тільки в столиці, а й у десятках міст по всій країні. У Тунісі триває загальнонаціональний страйк. Протестувальники вимагають розслідування вбивства опозиційного політика Шокрі Белаїда та покарання винних. Лунають і заклики відставки уряду та реорганізації політичного життя в країні.

  Страйкуючий: "Я зачинив свою крамницю на знак солідарності. У країні безлад, ми вже ні у що не віримо".

  Дехто - намагається триматися осторонь політики.

  Страйкуючий: "Я не страйкую та хочу працювати. Це все не допоможе, і не піде нікому на користь. Може, до страйку закликають саме ті, хто організував убивство Белаїда".

  Однак чимало тунісців - підтримують вимОги бунтівників. Тисячі людей - прийшли на кладовище Аль-Джалляз, щоби віддати останню шану Шокрі Белаїду. За попередніми оцінками, зібралося - близько 50 тисяч людей.

  Учасники мітингу - вигукували антиісламістські та антиурядові гасла. Дехто - звинувачував у загибелі Белаїда чільника правлячої партії Рашида Ганнучі. Похорон завершився - сутичками з поліцією. Молодь - почала закидати правоохоронців камінням та підпалила кілька автівок. Поліція - відповіла сльозогінним газом. Дісталося й демонстрантам, які прийшли до міністерства внутрішніх справ у столиці, мітингарям у Гафсі та кількох інших місцях.

  Намагаючись утримати порядок у країні, прем`єр-міністр Тунісу напередодні вирішив відправити у відставку уряд та сформувати новий, технократичний. Однак його ж правляча партія Еннада - відхилила цю пропозицію. Убивство Шокрі Белаїда сталося минулої середи. Досі ніхто не взяв на себе відповідальності.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  ДТП у Замбії: 51 людина загинула
  Наступний матеріал
  Київрада нарешті ухвалила бюджет на 2013 рік
  Теги:
  Loading...