Місцевий мешканець: "Когда вы говорите поменяли?"
Журналіст: "Тижні 2 тому".
Місцевий мешканець: "Я заметил, что после того, как его уволил убирать стали намного лучше - не везде, конечно, но тротуары почищены были".
У Подільскому районі за колишнім керманичем - геть не сумують. Вже і прізвище забули.
Місцевий мешканець: "Знаю, що його поміняли, але конкретно не пам`ятаю прізвища".
Журналіст: "А знаєте, за що поміняли?"
Місцевий мешканець: "Знаємо, ми вже давно невдоволені. Якщо ви пройдетесь по Ярославській - ви побачите, що тут робиться і зараз".
Місцевий мешканець: "Если их побольше будут увольнять, которые вот так вот ведут..."
А в Голосіївському - хто керував районом і не знали.
Президент звільнив трьох голів Подільского, Голосіївського та Святошинського районів, бо не вгодили чільнику міськадміністрації - погано працювали лопатами. Їхній колега із Солом`янського району - пішов сам. Крісла вже й схолонули, а нових керманичів - досі не призначили.
Тим часом, подейкують, що у крісла чиновників сядуть екс-голова Шевченківського району Віктор Пилипишин та ректор НАУ Максим Луцький. Обидва брали участь у парламентських перегонах у столиці, як мажоритарники, відзначилися скандалами на дільницях та програли.
Віктор Пилипишин, екс-голова Шевченківської РДА Києва: "Не така солодка ця посада голови адміністрації. 2 тижні тому я мав іти на Поділ, ще тиждень тому - Шевченківський район, потім я ще шось чув".
Журналіст: "Якби вам запропонували очолити, ви б погодились?"
Віктор Пилипишин, екс-голова Шевченківської РДА Києва: "Чесно кажучи, не хочу обговорювати те, чого немає. Ну, я не бачу сенсу коментувати".
А от Максим Луцький про свої амбіції заявляє відкрито. Пересісти з ректорського у чиновницьке крісло - не проти.
Максим Луцький: "Якщо моя кандидатура буде розглядатись конкретно щодо Солом`янського району - то я з радістю прийму її".
Опозиціонери, які виграли вибори у столиці, керувати районами, які їх підтримали - не надто охочі. Один у полі не воїн - пояснює парламентарій Дмитро Андрієвський.
Дмитро Андрієвський, народний депутат, "Батьківщина": "Опозиція перемогла в усіх округах в місті Києві, тому якщо буде команда опозиції заходити і на міську адміністрацію, і на райадміністрації - тоді, звичайно, можна погодитися. Виривати з контексту один район, іти працювати у команду, яка незрозуміло яким чином буде діяти - я б не погодився".
Його колега Володимир Бондаренко, який переміг у Святошині, впевнений: озвучені прізвища - це лише піар.
Володимир Бондаренко, народний депутат, "Батьківщина": "Називаються декілька комплектів прізвищ. Я думаю, це самоангажування відбувається окремих людей, які б хотіли туди потрапити. Я не буду заздрити нікому, хто прийде на цю посаду, враховуючи стан бюджету Києва, систему бюджетних стосунків всередині Києва, коли район взагалі позбавлений будь-яких повноважень".
Не призначати, а обирати керівників районів - закликає екс-мер столиці Олександр Омельченко, бо такі горе-керманичі столиці не годяться.
Олександр Омельченко, екс-мер Києва: "Це говорить про політичну, кадрову кризу міської влади. Такого в Києві за часів післявоєнного періоду не було. Як вийти з положення - об`явити конкурс на заміщення вакансій, щоби в ньому прийняли участь кияни. На жаль, на сьогодні підбір кадрів як у місто, так і в райони робиться підспудно, таємно, і на сьогодні практично ніхто нічого не знає".
Банкова - мовчить. Призначити голів райдаміністрацій має Президент, а поки їхньою роботою займаються перші заступники. Містяни, тим часом, мріють про ідеального чільника.
Кияни: "Хочу, щоб людина, яка переживає за цей район, яка може має якийсь стосунок до цього району".
Кияни: "Чтобы люди чувствовали больше комфорт, проживая на Подоле".
Кияни: "Человека, который порядочный, культурный и имеет уважение к людям. А хто це у нас в країні - я не знаю".
Світлана Одаренко, Ганна Рибалка, Ян Доброносов та Максим Петраков, 5 канал